Інформаційно-роз’яснювальна робота разом із Держпродспоживслужбою серед адміністрацій кафе, барів та ресторанів щодо змін в антитютюновому законодавстві

З 10 серпня громадська організація “Життя” як представники громадськості у співпраці з Держпродспоживслужбою проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед адміністрацій кафе, барів та ресторанів щодо змін в антитютюновому законодавстві, зокрема щодо набуття чинності заборони вживання пристроїв для нагрівання тютюну в усіх типах приміщень, установ та організацій усіх форм власності. 

 

Під час зустрічей із суб’єктами господарювання представники Держпродспоживслужби нагадують, що куріння сигарет, електронних сигарет і кальянів у закладах ресторанного господарства заборонено з 2012 року, а волонтери ГО Життя передають закладам наліпки з текстом та знаком про заборону куріння, які передбачені діючим законодавством. Метою такої роботи є інформування та допомога суб’єктам ресторанного бізнесу дотримуватися норм чинного антитютюнового та рекламного законодавства. 

 

Під час інформаційно-роз’яснювальної роботи були помічені випадки порушення правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, зокрема продаж тютюну для кальяну без застосування реєстратора розрахункових операцій. Представники Держпродспоживслужби нагадують, що закон потрібно виконувати, і хоча зараз перевірки закладів ресторанного господарства не проводяться, власники ресторанів мають дотримуватися чинного законодавства і дбати про здоров’я своїх працівників та гостей заради наближення Перемоги. 

 

Нагадуємо, що куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено у приміщеннях будь-яких закладів, зокрема закладів ресторанного господарства. Куріння будь-яких тютюнових та нікотинових виробів на літніх майданчиках та на вулиці чинним законодавством не заборонено, а продаж будь-якого тютюну, зокрема для кальяну, має обов’язково супроводжуватися відповідною ліцензією оформлюватись відповідним розрахунковим документом, а саме фіскальним чеком. 

 

Ми вдячні підприємцям, які свідомо підійшли до виконання Закону та з повагою ставляться до прав працівників та відвідувачів закладів ресторанного господарства, адже досягнення підвищення рівня якості життя громадян України можливо лише за умови об’єднання зусиль.

 

Турбота про здоров’я твій вклад у перемогу!

Поділитися новиною: