Президент підписав Закон, який зберіг норму про мінімум 50% площі закладів харчування, повністю ізольованої від тютюнового диму

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України №1824–VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», прийнятий парламентом 21 січня 2010 року.

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України №1824–VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», прийнятий парламентом 21 січня 2010 року.

Нагадаємо, представники громадськості, які борються за здоров’я нації, закликали чинного Президента не підписувати Закон та повернути його у Верховну Раду, оскільки він, декларуючи зміни регулювання щодо алкоголю, змінив цілий ряд норм антитютюнового законодавства, зокрема, погіршив захист громадян від тютюнового диму. На жаль, заклик не був почутий.

Мусимо зауважити, що представники «тютюнового лобі» не наважилися відкрито висловити свої пропозиції та протягнули їх таємно, без будь-якого обговорення. Судячи з усього, вони так поспішали зробити свою темну справу, що, на щастя, зробили її невдало. Раніше Стаття 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» передбачала, що на підприємствах громадського харчування для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків площі, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію.

В новій редакції слова «розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію», зі Статті 13 були вилучені, що мало на меті перетворити захист прав людей на чисте повітря у фікцію. Проте лобісти забули про Статтю 20 Закону, яка зазначає, що суб’єкт господарювання закладу харчування має заплатити штраф від 1 тис. до 10 тис. гривень за невиділення мінімум 50% площі, розміщеної так, щоб тютюновий дим на неї не поширювався.

Крім цього, є наказ Мінекономіки від 10.11.2009 № 1239, в якому зазначено, що у закладах ресторанного господарства для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж половина площі громадських місць цих закладів, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію. Цим наказом також визначено, що на території для осіб, які не курять, персоналу та споживачам забороняється куріння будь-яких тютюнових виробів, а також розміщення попільничок.

Підписаний Президентом Закон вводить штрафи у розмірі 3400 гривень за необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації. Звертаємо увагу, що штрафувати мають саме за необладнання, а не за невідведення місць для куріння, бо відведення таких місць є правом, а не обов’язком.

«Не зважаючи на зміни законодавства, у громадян України залишається багато можливостей для захисту своїх прав на чисте повітря у ресторанах, кафе, готелях та інших місцях, – говорить член Оргкомітету Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко. – Рекомендую всім небайдужим громадянам використовувати детальні інструкції про те, що треба робити у випадку порушення таких прав, розміщені на сайті http://www.dobrovol.org/project/1/ ».

Низка депутатів Верховної Ради від різних фракцій, довідавшись про те, що Президент все ж таки підписав сумнозвісний закон, виразили намір внести законопроект про подальше посилення обмежень куріння в громадських та робочих місцях.

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій та ініціатив

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95, 095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: