Проект «Київ без тютюнового диму» закликав футбольний клуб «Динамо Київ» взятись за куріння на стадіоні «Динамо»

Активісти проекту «Київ без тютюнового диму» звернулись із листом до керівництва футбольного клубу «Динамо Київ» із закликом посилити контроль за вживанням тютюнових виробів на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського.

Активісти проекту «Київ без тютюнового диму» звернулись із листом до керівництва футбольного клубу «Динамо Київ» із закликом посилити контроль за вживанням тютюнових виробів на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського взятись за куріння на стадіоні «Динамо».

У період з 24 лютого по 07 квітня 2011 рр юристи проекту відвідали всі домашні матчі ФК «Динамо Київ» під час чемпіонату України і здійснили громадський моніторинг виконання законодавства щодо обмеження куріння у громадських місцях. Результати невтішні: під час футбольних матчів на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського у порушення закону курять масово та скрізь.
Закон однозначно забороняє тютюнокуріння на стадіонах. Зокрема, відповідно до ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» забороняється куріння тютюнових виробів на спортивних майданчиках. А рішення Київської міської ради № 246/246 повністю забороняє вживання тютюнових виробів на відкритих і закритих спортивних спорудах.

Відтак громадська організація закликала президента футбольного клубу Ігоря Суркіса вжити заходів і звернути увагу вболівальників на повну заборону куріння на стадіоні «Динамо». Зокрема, розмістити відповідну інформацію на стадіоні, сайті клубу тощо; зробити заяви через пресу; влаштувати навчання для осіб, які будуть відповідальні за порушення правил поведінки на стадіоні, зокрема, за вживання тютюнових виробів. Зі свого боку, Інститут Медіа Права, що є ініціатором проекту «Київ без тютюнового диму», пропонує всебічну юридичну та консультаційну підтримку у здійсненні цих заходів.

Окрім того, стаття 1 Закону України «Про фізичну культуру та спорт» № 3808-XII р. визначає спортивну споруду як «нерухоме майно, призначене для заняття фізичною культурою та спортом». Логічно, що футбольний стадіон є відкритою спортивної спорудою, адже всі футбольні матчі проходять на відкритому повітрі.

Власники спортивних споруд, відповідно до цього ж закону, зобов’язані забезпечувати безпечні умови життя і здоров’я відвідувачів та користувачів спортивних споруд, а також не завдавати шкоди довкіллю та здійснювати відповідні заходи з охорони та безпеки під час користування спортивними спорудами. Особливо актуальною проблема куріння на стадіонах постає у світлі проведення Євро-2012 у м. Києві. Громадська організація переконана, що футбольні клуби мають вже зараз починати «прищеплювати» своїм вболівальникам культуру поведінки на стадіонах.

У більшості розвинутих «футбольних» країн світу куріння на стадіонах заборонено і цього правила дотримуються всі стадіони під час проведення матчів, адже футбол є одним із найпопулярніших видів спорту у всьому світі, який символізує здоровий спосіб життя.

«Київ без тютюнового диму» – проект громадської організації «Інститут Медіа Права», учасника Коаліції громадських організацій
«За вільну від тютюнового диму Україну».

За детальнішою інформацією звертайтеся: Олена Дуб, координатор проекту «Київ без тютюнового диму»
olenadub@medialaw.kiev.ua , тел: (068) 340 03 33 facebook.com/SmokeFreeKyiv

Поділитися новиною: