Всесвітній день охорони здоров’я 2011. Акція «Заберемо ласо у «ковбоя смерті» – заборонимо рекламу сигарет!»

Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» в рамках урочистого відкриття Всесвітнього дня охорони здоров’я 10 квітня 2011 року провела на Хрещатику акцію «Заберемо ласо у «ковбоя смерті».

Мета акції – привернути увагу суспільства до необхідності повної заборони реклами сигарет.

Під час акції «Заберемо ласо у «ковбоя смерті» група танцюристок, яка уособлює сучасних підлітків, стурбованих своєю крутістю, танцювала танок. Але на них розпочали полювання на конях «ковбої смерті», які символізують сигаретні компанії. «Ковбої смерті» піймали своїм ласо дівчаток та тягнули їх до себе. Дівчата були не в змозі звільнитися з пастки – ласо. Але на допомогу їм прийшли відомі українці, а саме: Вадим Красноокий, соліст гурту «Mad Heads XL»; Денис Силантьєв, срібний призер Олімпіади; Микола Поліщук, Міністр охорони здоров’я (2005р), президент Всеукраїнської асоціації боротьби з інсультом. З рук «ковбоя смерті» вони вирвали ласо, яке символізує рекламу сигарет.

Крім того, борці з курінням презентували «курильний апарат», завдяки якому наочно показували курцям, скільки бруду залишається в їхніх легенях після кожної сигарети. Курці вставляли свої сигарети в автомат, який її «викурював». Між сигаретою та автоматом вкладалася серветка, після куріння на ній залишалася брудна пляма. «Курильний апарат» виготовили на прохання борців з курінням юні техніки з Центру науково технічної творчості молоді «Сфера» (Київ).

Крім антитютюнової тематики, кияни та гості міста, які гуляли Хрещатиком, могли проконсультуватись щодо стану свого здоров’я з лікарями: ендокринологом, офтальмологом, стоматологом, санологом, дієтологом, невропатологом та іншими фахівцями. Перехожі могли отримати консультації стосовно оздоровлення, схуднення, профілактики цукрового діабету, соціально небезпечних хвороб, вірусного гепатиту, захворювань горла, ознайомитись з роботою сімейних лікарів і клінік, дружніх до молоді, отримати поради досвідчених психологів.

Учасники акції мали змогу виміряти артеріальний тиск, пройти тестування на ВІЛ- інфікованість, тест на остеопороз, визначити свій біологічний вік, ознайомитися з процедурою виміру алкоголю в крові, а також навчитись надавати першу невідкладну допомогу.

Довідка:

Всесвітній день здоров’я святкується щорічно 7 квітня, в день заснування Всесвітньої організації охорони здоров’я, починаючи з 1948 року. Метою діяльності ВООЗ є досягнення усіма народами найвищого рівня здоров’я. В Уставі ВООЗ поняття здоров’я визначене як стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не лише як відсутність хвороб і фізичних дефектів. Щорічно 7 квітня ВООЗ привертає увагу урядів та світової громадськості до проблем здоров’я взагалі та до певної гострої проблеми зокрема.

В Україні чекає доопрацювання та ухвалення проект Закону №5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким передбачається заборона реклами тютюнових виробів в мережі Інтернет, заборона стимулювання продажу тютюнових виробів, спонсорства та заборона реклами в місцях продажу. Цей законопроект, написаний відповідно до ст. 13 Рамкової Конвенції, був прийнятий в першому читанні 30 листопада 2010 року. Нагадаємо, що реклама сигарет вже заборонена в Україні на телебаченні, в друкованих ЗМІ, а також на зовнішніх рекламних носіях.

Загалом, за даними Київського міжнародного інституту соціології, поширеність куріння в Україні зменшилася з 41% у 2005 році до 29% у 2010 році.

Контактна особа:
Галенко Ольга
Прес-центр Коаліції громадських організацій
«За вільну від тютюнового диму Україну»
o.galenko@krasni.com.ua
093 226 34 10
044 278 48 95

Поділитися новиною: