Ресторатори приготували «антитютюнову» піцу на знак підтримки закону про звільнення закладів харчування від куріння

Київські ресторатори підтримали Закон №4844 про повну заборону куріння в громадських та на робочих місцях, включаючи приміщення закладів ресторанного господарства, який набуває чинності з 16-го грудня.

За ініціативи Київської асоціації офіціантів та на знак підтримки «бездимного» закону відомі ресторатори власноруч приготували «антитютюнову» піцу.  Зовнішній вигляд піци відтворює відомий знак «Куріння заборонено!» – перекреслену сигарету. ФОТО

«Ми вирішили зробити запашну піцу, щоб ще раз підкреслити, що закон несе великий позитив – в закладах тепер завжди буде чисте повітря, буде пахнути смачною їжею, а не сигаретним димом, – говорить голова правління Київської асоціації офіціантів Олег Онікієнко. – Київська асоціація офіціантів послідовно підтримувала прийняття нового закону, адже офіціанти та бармени мають право працювати в чистому повітрі. Я хотів би закликати людей з готовністю прийняти ці зміни. Культура відпочинку в нашій країні змінюється в здоровий та правильний бік. Звісно, завжди є побоювання щодо виконання, але ідея правильна. Люди зможуть відвідувати заклади родинами, приходити з дітьми, не наражаючись на сигаретний сморід, та проводити в ресторанах більше часу».

Арам Мнацаканов, ведучий шоу «Пекельна кухня» і «На ножах», російський ресторатор (власник 9 закладів):  «Моє ставлення до нового закону про заборону куріння таке: це чудово! Куріння та їжа – речі несумісні. Якщо вже і курити, то після їжі. У багатьох моїх ресторанах в Росії і без закону не курять. Я обладнав зручні зони для куріння на вулиці, поставив лавочки та грілки. Ніяких проблем: люди виходять, спілкуються, іноді навіть між собою знайомляться. Увесь світ в ресторанах не курить, і ніяких проблем це не викликає. Та й взагалі, ми ж не куримо в квартирах, а виходимо на балкон. Куріння – це нездорово, тому якщо щось допомагає кинути курити, треба це вітати. Чекають на такий закон і в нас, і в Росії. Планується, що він почне діяти з 2015р.».

Маргарита Січкар, ресторатор, керівник агентства креативних рішень, президент благодійного фонду анімалотерапії : «Я – «за», я підтримую Закон. Не можу дивитися, коли відвідувачі приходять з дітьми, сидять поряд з ними  і курять. В Європі давно заборонено   курити в ресторанах. Дозволено лише на відкритому повітрі, наприклад, на терасах. А в приміщеннях скрізь висять таблички «No smoking». Це культура і здоров’я. Якщо хтось вирішив нищити своє здоров’я, то чому оточуючі повинні через це страждати? Єдиний бізнес, який від цього закону постраждає – тютюновий. Зі свого досвіду скажу, коли ми заборонили курити в ресторані, це ніяк не вплинуло на виторг. Якщо у вашому закладі хороше обслуговування і чудова кухня, будь-яка людина приходить туди не для того, щоб покурити, а для того, щоб отриманим певний комплекс послуг, які принесуть задоволення. Тому вона може піти на компроміс, вийти на вулицю в спеціально призначене для цього місце і покурити там».

Юлія Ніколаєва, керівник ресторану «Oliva»: «Мені здається, що всі ресторатори мають підтримувати цей закон. Сигаретний дим, навіть якщо в ресторані є кілька залів, все одно розповсюджується на інші столики і заважає людям. Тоді як без диму можна краще насолодитися смаком їжі. Кілька років тому ми взагалі заборонили куріння в наших чотирьох київських ресторанах «OLIVA», тому що ми не могли відгородити залу з курцями. На наші виторги це ніяк не вплинуло. При цьому курці реагували досить спокійно, казали: «Не можна курити? Ну і добре».

Довідка

За законом з 16 грудня в приміщеннях закладів громадського харчування забороняється куріння тютюнових виробів, кальяну та електронних сигарет. Всі закриті приміщення мають бути вільними від куріння, без можливості відведення окремих зон та приміщень в закладах ресторанного господарства. Тепер курці виходитимуть перекурити на вулицю та тераси. Таким чином, працівники закладів та відвідувачі будуть повністю убезпечені від негативного впливу тютюнового диму, а самі курці куритимуть менше, що позитивно відобразиться на їх здоров’ї.

За порушення закону передбачається адміністративна відповідальність у вигляді фінансових санкцій. Так, відповідальність суб’єктів господарювання (власників ресторану) у вигляді штрафу в розмірі від 1 000 грн. до 10 000 грн. Факт куріння у приміщенні ресторану та наявність попільнички є підставою для складання протоколу представником Державної інспекції з питань захисту прав споживачів. За адміністративне правопорушення на фізичну особу-курця накладатиметься штраф у розмірі 51-170 грн.

У 2009 р. Міжнародне агентство ВООЗ з питань вивчення проблем раку проаналізувало 165 досліджень і дійшло висновку, що «законодавчі заходи з обмеження куріння не шкодять діяльності ресторанів, барів та організацій, що обслуговують туристів. При цьому багато досліджень продемонстрували незначний позитивний економічний ефект від таких законодавчих заходів».

В Україні зберігається тенденція до відмови людей від куріння. За даними Держкомстату, якщо у 2008 році курило 10,1 млн. осіб (25,6% населення старше 12 років), то в 2011 році – 8,6 млн. (22,3%). Таке зниження рівня поширеності куріння є результатом послідовної та комплексної антитютюнової політики. Зокрема, 16 вересня набув чинності Закон про заборону реклами тютюну в місцях продажу, в Інтернеті, а також було заборонене спонсорство виробників тютюну, а з 4 жовтня на пачках сигарет почали друкувати картинки-попередження, що показують наслідки куріння. Антитютюновий рух підтримують понад 150 відомих українців – підписантів «Маніфесту проти куріння» (www.smokefreeukraine.org ,  http://www.facebook.com/#!/smokefreeukraine).

Більшість європейських країн повністю відмовилася від куріння в приміщеннях ресторанів, кафе та барів, зокрема це – Ірландія, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія, Естонія, Латвія, Литва, Бельгія, Франція, Іспанія, Кіпр, Угорщина, Мальта, Македонія, Словенія. Італія, Туреччина, Болгарія.

Детальніше про дослідження КМІС, згідно якого 84% українців підтримують ідею Закону, що повністю забороняє курити всередині більшості громадських приміщень, включно з усіма робочими місцями, житловими будинками, офісами, ресторанами та барами тут  http://smokefreeukraine.org/media/pdf/84_percent_of_ukrainian.pdf

Більше інформації тут: www.smokefreeukraine.org та www.center-life.org

 

Контактна особа:

Юлія Солоха

097-675-91-38

yulia@center-life.org

Поділитися новиною: