«Рок-музиканти за музику без куріння в закладах відпочинку: нічних клубах, пабах, барах, ресторанах»

Регіональний центр громадянського представництва «Життя» та Всеукраїнський благодійний фонд «Соціальна співпраця» за підтримки Київської Ради Міжнародного клубу «Beatles» організували флеш-моб та музикальний вечір для молоді «Rocking – no smoking».
На початку вечора у приміщенні РестоПабу «Короли Колбас и пива» відбувся флеш-моб  під гаслом: «Молодь не хоче відпочивати у прокурених закладах у протигазах» в підтримку звільнення закладів громадського харчування: кафе, барів, ресторанів, нічних клубів та інших громадських місць від куріння.
Під час акції 7 молодих людей танцювали в диму та протигазах, імітуючи дискотеку в нічному клубі. Танок в протигазах ілюструє ненормальність сучасної ситуації, коли відвідувачі та працівники змушені дихати шкідливим тютюновим димом, а клуби, дискотеки, ресторани, кафе, бари стають місцями пропаганди куріння серед молоді. Під час танцю один з хлопців розуміє, що всі вони знаходяться у дивній «тютюновій матриці» та виходить з неї, знявши протигаз. Він скидає макети сигарет додолу, які символізують куріння на дискотеці. А потім підбігає до Ді-джея та міняє йому платівку на іншу. Після цього решта людей з данс-полу радіє, звільняється від протигазів і починає завзято, вільно танцювати на свіжому повітрі, насолоджуватися модним життям без куріння. В такий спосіб організатори дійства намагалися показати, що ситуацію з курінням в усіх нічних клубах, ресторанах, кафе та барах України реально змінити, повністю звільнивши їх від куріння.
У закладі також було розміщено банер «Маніфест за бездимне повітря в кафе, барах, ресторанах». Усі бажаючі могли поставити підпис під зверненням молоді до народних депутатів з проханням звільнити кафе, бари, ресторани та інші громадські місця від куріння.
Кульмінацією акції став рок-концерт за участі гуртів The Airchoppers, ProxyError, The Рубить. Підтримати ініціативу молоді із звільнення закладів громадського харчування від тютюнового диму  прийшли й відомі зірки: Вадим Красноокий (“Mad Heads”), Наталія Валевська та інші.
У закладі, де було організовано молодіжний рок-концерт увесь день було заборонено курити, а всі, хто має таку звичку, могли виходити на вулицю у спеціально відведені місця. Таким чином, відвідувачі та працівники могли відчути усі переваги відвідання закладу, у якому не курять та насолодитися виступом улюблених гуртів.
«В закладах відпочинку хоча і є місця для тих, хто не курить, але як правило, не найкращі. Крім того, дуже часто вони знаходяться поруч із місцями для курців і дим вільно розгулює по всьому приміщенню, не залишаючи для тих, хто не хотів би ним дихати, жодного вибору, – зауважив Вадим Красноокий («Mad Heads»). Дим не тільки дістається легенів і псує апетит, він також густо насичує собою одяг. Достатньо раз сходити в нічний клуб чи на дискотеку і одяг можна відправляти в пральну машину або тижнями провітрювати на балконі, смердить жахливо. Я як музикант взагалі знаходжуся в групі ризику, адже вже багато років доводиться виступати в подібних закладах, змушений дихати тютюновим димом на кожному концерті. Гадаю, багато людей взагалі відмовляють собі в подібних розвагах саме з тієї причини, що в нічних клубах накурено так, хоч сокиру вішай».
Так, зараз у Верховній Раді готується до другого читання законопроект № 9474 щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів, який передбачає заборону куріння у закладах громадського харчування (кафе, барах, ресторанах), культурних закладах (театрах, кінотеатрах), у спортивних спорудах (на стадіонах) та в інших громадських місцях. Законопроект внесений на виконання зобов’язань Рамкової конвенції ВОЗ із боротьби проти тютюну, ратифікованою Україною у 2006 році, в статті 8 якої говориться: «Сторони визнають, що наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності». «Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує. Створення навколишнього середовища, на 100% вільного від тютюнового диму, – це єдиний шлях захисту людей від наслідків вдихання вторинного тютюнового диму», – йдеться в іншій частині Статті 8.
«В мене є друг, який багато курив, я дуже довго наполягала, щоб він кинув курити, оскільки він мав проблеми з серцем.  Курити таки кинув – через страшну хворобу – рак легенів, йому видалили третину легень, – розказує українська співачка Наталія Валевська. Не секрет, що рак легенів та інші небезпечні хвороби спричиняє й пасивне куріння. Про те, що куріння, тютюновий дим – це отрута, знають усі. Але ніхто в молодості не задумується, чому в похилому віці настільки погіршуються проблеми зі здоров’ям. Я за прекрасне життя без тютюнового диму!».
Важливо, що згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у 2011 році, 84% українців підтримують прийняття закону, який заборонятиме курити всередині більшості громадських приміщень, включно із усіма робочими місцями, житловими будинками, офісами, кафе, барами і ресторанами. У Києві такий закон підтримує 81% мешканців.
Поділитися новиною: