У Києві відбулася йога на свіжому повітрі «Дихай вільно у світі без тютюну»

0 травня в Києві за участі міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та глави бюро ВООЗ в Україні доктора Ярно Хабіхт відбулася йога на свіжому повітрі «Дихай вільно у світі без тютюну», присвячена  Всесвітньому дню без тютюну, який відзначається щороку 31 травня.

Організатори події – громадська організація “Життя”, Центр громадського здоров’я МОЗ України та Всесвітня організація охорони здоров’я. Партнери заходу – Міністерство охорони здоров’я України та Avatar Yoga Fest[1].

У заході взяли участь понад 250 учасників, лідери думок, лікарі та активні українці, які закликали до здорового способу життя у світі, вільному від тютюну. Майстер Аштанга йоги Тетяна Лимар розповіла учасникам про правильне дихання як один із способів профілактики багатьох захворювань легень та бронхів.

Цьогорічною темою дня без тютюну є здоров’я легень. За даними ВООЗ[2], щороку у світі помирає вісім мільйонів людей внаслідок активного та пасивного куріння. 40% цих смертей – від легеневих хвороб: хронічних респіраторних захворювань; раку легень, бронхів, трахеї; респіраторних інфекцій, туберкульозу.

«Щороку 31 травня Всесвітня організація охорони здоров’я та міжнародні партнери відзначають Всесвітній день без тютюну. ВООЗ закликає усі країни боротися з тютюновою епідемією шляхом впровадження Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну, а також забезпечити виконання ефективних заходів з контролю над тютюном, зокрема потрібно зменшувати попит на тютюнові вироби через підвищення акцизів на тютюн, звільнення громадських місць від куріння і надання допомоги у відмові від куріння»,– зазначив доктор Ярно Хабіхт, глава бюро ВООЗ в Україні.

«Громадська організація «Життя» традиційно до Всесвітнього дня без тютюну в кінці травня проводить  масовий захід, щоб нагадати про негативний вплив тютюну на здоров’я та популяризувати фізичну активність. Цього року до наших активностей приєдналося 10 міст України – так, 30-31 травня відбудеться йога в Києві, Луцьку, Житомирі, Сумах, Кропивницькому, Рівному, Львові, Херсоні, Вінниці та Полтаві. Вкотре ми бачимо, що українці прагнуть вести здоровий спосіб життя, адже розуміють, що куріння – це не свідомий вибір людини, а смертельна залежність, яка нав’язується з дитинства»,– наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО “Життя”.

Більш ніж 90%[3] випадків смертей від раку легень у чоловіків в Україні спричинені саме курінням. Водночас відмова від куріння знижує ризик розвитку легеневих захворювань. Так, через 10 років після відмови від куріння ймовірність захворіти на рак легень знижуєтеся удвічі. Поради, як успішно кинути курити, можна отримати на сайті http://stopsmoking.org.ua.

За словами виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я України  доктора Уляни Супрун: «Ми можемо формувати політику, створювати сприятливі умови, щоб люди кидали курити, писати і розповідати, що це шкідливо та вбиває. Але без особистого бажання кинути — жоден закон чи “страшилки” про куріння не будуть діяти. Держава лише може сприяти здоровому вибору. Кожен з нас відповідальний за своє здоров’я і за те, чим і як він дихає. Важливо не боятися спробувати відмовитися від куріння, знайти здорову альтернативу цій залежності та берегти себе».

 «Щороку глобальна тютюнова епідемія забирає з життя понад 8 мільйонів осіб, з яких близько 900 тисяч не є курцями і вмирають через хвороби, які викликані вторинним тютюновим димом. Щороку від наслідків куріння помирає 85 тисяч українців. Новою загрозою для України є те, що 15% дітей 13-15 років вживають тютюнові вироби. Так діти вважають, що стають дорослими. Наша мета – ввести новий тренд – тренд здорового життя. Час брати на себе відповідальність за своє майбутнє та ставати дорослим. Час обирати здоров’я»,– наголосив Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України, співорганізатор заходу.

Цей захід проведено за підтримки глобальної організації з охорони здоров’я «Vital Strategies».

Контактна інформація: Оксана Левицька, oksana.centerlife@gmail.com, (097) 813 93 44.

[1] Avatar Yoga Fest – це великий літній фестиваль йоги і музики на Чорному морі. Це точка зборки самих усміхнених йогів! Проходить щорічно на початку серпня поблизу сонячної Одеси. І навіть якщо ти не йог – на час фестивалю ти ним станеш. Цього року 20 одночасних потоків практик, 1500 гостей, море, сонце і Аватар. Детальніше www.avatarfest.com.ua

[2] https://bit.ly/2YUNTqT

[3] https://gas.ctsu.ox.ac.uk/tobacco/C4303.pdf

Поділитися новиною: