У Всесвітній день бармена працівники галузі нагадують: курити в барі заборонено!

6-го лютого Україна та увесь світ відзначають професійне свято барменів. Cаме бармени вийшли на підтримку першого у світі закону про заборону куріння в закладах громадського харчування у Ірландії у 2004, де панувала історична традиція споживання напоїв та й, звісно, куріння у пабах. Тоді бармени рішуче виступили із вимогою захистити їх від токсичного тютюнового диму та покласти край дискримінації професії.
Команда Центру громадянського представництва «Життя» під час проведення антитютюнових кампаній значну увагу звертала на створення безпечних умов праці та гарантування права працівників ресторанного бізнесу на бездимне повітря.
16 грудня 2012 року Україна приєдналась до кола цивілізованих країн, де заборонено курити у всіх робочих приміщеннях, включно із кафе, барами та ресторанами. Цим самим було зменшено ризик більш ніж 90 тисяч українських працівників громадського харчування та ресторанної галузі захворіти на респіраторне захворювання, астму, бронхіт чи онкологічну хворобу, звільнивши їхні робочі місця від тютюнового диму.
Тютюновий дим становить загрозу не лише здоров’ю працівників, але і якості їхньої роботи. Оскільки постійне перебування в задимлених приміщеннях погіршує роботу смакових і нюхових рецепторів працівників ресторанної галузі, що є надзвичайно важливим фактором під час приготування страв і напоїв.
«Тютюновий дим є небезпекою для здоров’я барменів. Відвідувачі приходять і через декілька годин ідуть, а бармену потрібно весь день перебувати в димовій завісі», – зазначив Вадим Крушинський, призер міжнародного конкурсу барменів у Монреалі.
Проте із запровадженням мораторію на перевірки бізнесу, який діє із 13 серпня 2014 р. ситуація із забороною куріння в київських кафе, барах та ресторанах значно погіршилася. Так, за результатами всеукраїнського громадського моніторингу кафе, барів і ресторанів наприкінці 2014 року на предмет виконання Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» у Києві рівень порушень закону склав 24%, тоді як у 2013 р. за цей же період рівень порушень становив 8%. 
«Оскільки зараз немає перевірок, в Черкасах почастішали випадки, коли власники кафе, барів і ресторанів дозволяють курити всередині приміщень. Водночас бармени проти такого порушення, але вони не можуть противитись рішенню керівництва, бо бояться втратити робочі місця», – додав Вадим Крушинський.
В Україні діє Всеукраїнська асоціація барменів, діяльність котрої спрямована на захист інтересів представників цієї професії, професійних розвиток проведення конкурсів, майстер-класів, освітніх програм. До Асоціації входить 11 міст України, котрі є лідерами коктейльної індустрії (Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Київ, Луганськ, Львів, Одеса, Сімферополь, Суми, Харків,Чернівці). Всеукраїнська асоціація барменів також підтримувала ініціативи громадськості щодо звільнення громадських місць від тютюнового диму. Зокрема 6 лютого, 2013 р. з нагоди Міжнародного дня бармена, представники цієї професії прийшли до Верховної Ради з метою недопущення послаблення норм антитютюнового законодавства (сумнозвісний законопроект Миримського).
На фото: бармени пригощають депутатів та журналістів безалкогольним коктейлем «4844» на знак підтримки закону, що забезпечив їхнє право на бездимне повітря на робочих місцях.
Поділитися новиною: