Українські бармени розказали, чому легше працювати без тютюну

6 лютого відзначають День бармена. Відомо, що саме ірландські бармени першими у світі, вийшли на вулицю на підтримку закону про заборону куріння в закладах громадського харчування у 2004 році.

В Ірландії на той час існувало дуже багато пабів в яких панувала традиція вживання алкоголю та куріння. Бармени мотивували свої рішення тим, щоб їх на державному рівні захистили від токсичного диму, яким вони дихали кожен день.

В Україні заборонили курити у закладах ресторанного господарства у 2012 році.

Українські бармени підтримують законодавство про заборону куріння в закладах та зауважують, що в умовах відсутності тютюнового диму їм набагато легше працюється.

«На мою думку, новий закон про заборону куріння в закладах є дуже позитивним. Нам стало набагато легше працювати, адже немає сигаретного диму і ми можемо дихати вільно. Наприклад, якщо порівнювати з минулими роками, то відвідувачі замовляючи алкоголь, завжди курили біля бару сигарети. Зараз вони практично не сидять тут, вони йдуть за столики і там відпочивають. Роботи можна сказати у мене стало менше, але для здоров’я краще», –розповів  Євген Довгань, бармен ресторану «Космополіт».

«Я сам не курець. І мені було дуже важко переносити тютюновий дим на роботі. Доводилось виходити кожну годину та дихати свіжим повітрям. Дуже вдячний, що сьогодні нам працювати набагато легше», – поділився думками бармен ресторану «Тарантіно».

Відсутність тютюнового диму в приміщеннях вже стала соціальною нормою. За результатами громадського  моніторингу вкінці 2015 р., 84% кафе, барів та ресторанів були бездимними. Порушення здебільшого стосуються куріння кальянів у приміщеннях.

Ми запитали думку, відвідувачів барів, чи комфортніше стало відпочивати, після ухвалення антитютюнового закону.

«Завжди не подобалось, коли після відпочинку в барі або ресторані відчував запах тютюнового диму на одязі. Не дуже приємно відчувати, як люди звертають на це увагу та в образу питають, чи я курю. Проте сьогодні, коли я відвідую свіжі заклади і мені приємно відчувати, що інтереси некурців нарешті враховуються», –  Валерій Голуб, киянин.

НАГАДУЄМО

Якщо ви стали свідком зухвалої поведінки відвідувача ресторану чи кафе, який відмовляється загасити цигарку, варто спочатку звернутися до адміністрації чи правоохоронців.  Якщо ж сама адміністрація свідомо порушує антитютюновий закон, не бійтеся протидіяти. Кожне звернення та прохання лише покращить сервіс та навчить поважати інших. Скаржитися можна у Держпродспоживслужбу. Зразок скарги можна завантажити за посиланням http://bit.ly/skarha1.

При написанні скарги важливо вказати назву закладу, його адресу та юридичну особу суб’єкта господарювання. Цю інформація можна знайти у фіскальному чеку чи у книзі відгуків та пропозицій, що міститься у куточку споживача закладу та має бути надана на вимогу клієнта. Готову скаргу можна надіслати на електронну адресу Держпродспоживслужби  z-elena@consumer.gov.ua або поштою на адресу: вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ, 01001.

Також варто зазначити, що за розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства передбачено штраф від 1 тисячі до 10 тисяч гривень.

Ольга Коломоєць

Для додаткової інформації: ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, oksana@center-life.org

Поділитися новиною: