Бюджет отримав рекордні надходження від тютюнових акцизів

За даними Держказначейства, протягом січня-грудня 2016 року державний бюджет отримав від тютюнових акцизів 33,2 млрд гривень, на 11 млрд більше, ніж 2015 року.

За даними Держказначейства1, протягом січня-грудня 2016 року державний бюджет отримав від тютюнових акцизів 33,2 млрд гривень, на 11 млрд більше, ніж 2015 року. Рекордні надходження стали наслідком підвищення специфічного акцизу на 40%, а адвалерного на 20% з 1 січня 2016 р.

«Досвід України чітко підтверджує, що політика суттєвого підвищення податків на тютюн є ефективною, як з огляду наповнення Державного бюджету, так і з огляду збереження громадського здоров’я. Чим вищі ціни на тютюнові вироби, тим більша ймовірність того, що молодь не почне курити, а курці зі стажем позбудуться цієї згубної залежності», – пояснив Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 р. в Україні знову підвищили специфічний акциз на сигарети на 40%.

«Прогнозовано підвищення акцизів принесе бюджету приблизно 40 млрд грн у 2017 р., тобто на 7 млрд грн більше, ніж у 2016 р., якщо продаж сигарет скоротиться на 10%. Ціни на всі марки сигарет мають зрости в перші місяці 2017 року приблизно на 5 гривень за пачку, вже протягом січня виробники збільшили ціни на більшість марок сигарет на 2 гривні», – зазначив Костянтин Красовський, завідувач сектору контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

Відповідно до Угоди про асоціацію, Україна зобов’язана поступово збільшити ставку акцизу на сигарети до 90 євро за 1000 штук, у 2017 р. цей податок в Україні лише на рівні 21 євро.

Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує2 на тому, що підвищення цін на тютюн шляхом оподаткування є найбільш дієвим та економічно вигідним способом зменшення споживання тютюну.

 

Поділитися новиною: