Влада Донеччини закликає заборонити куріння на стадіонах

Голова Донецької обласної ради Андрій Федорук та голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький звернулися до донеччан і керівників спортивних об’єктів із закликом заборонити куріння в місцях проведення спортивних заходів, повідомляє сайт Донецької обласної державної адміністрації http://www.donoda.gov.ua/main/ua/news/detail/25851.htm

Цей заклик є відповіддю на масштабну антитютюнову ініціативу керівництва футбольного клубу «Шахтар» і стадіону «Донбас Арена», спрямовану проти пасивного куріння. З початку футбольного сезону 2011-2012 на домашньому стадіоні ФК «Шахтар» повністю заборонено тютюнопаління.

У зверненні очільників Донецької області, зокрема, йдеться: «Ми звертаємося до власників всіх спортивних споруд Донецького регіону підтримати ініціативу “Донбас Арени” і дати можливість відчувати себе комфортно всім відвідувачам закладів, захистити від пасивного куріння дітей, тим самим реалізувати право кожної людини на неспричинення шкоди її здоров’ю, прагнення до здорового способу життя. Заборона тютюнопаління знаходить підтримку серед відвідувачів спортивних споруд, адже люди некомфортно почуваються поруч із курцями».
Також автори звернення посилаються на досвід європейських країн, які давно заборонили куріння в громадських місцях та запровадили комплекс штрафних санкцій до курців-порушників на спортивних спорудах. «Науково доведено, що немає безпечного рівня впливу тютюнового диму. В медичній статистиці давно є дані про шкоду пасивного куріння для здоров’я, і статистика захворюваності невтішна. Тому існує гостра необхідність об’єднати зусилля, зменшити вплив негативних факторів. Ми впевнені, що ця ініціатива покладе початок глобальної кампанії по забороні куріння на інших стадіонах та спортивних спорудах України. Це тим більш актуально напередодні проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року», – підкреслюється у зверненні.

Початок масштабної антитютюнової кампанії, спрямованої проти куріння в громадських місцях м. Донецька, було покладено 17 березня 2011 року на спільній прес-конференції проекту «Донецьк без тютюнового диму» та керівництва «Донбас Арени».

Довідка.

Нагадаємо, що у рішенні Київської міської ради від 18 вересня 2008 року N 246/246 «Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в м. Києві» зазначається: «вільними від тютюнокуріння місцями, в яких повністю заборонено вживання тютюнових виробів в місті Києві є: дитячі майданчики; місця дитячого відпочинку, включаючи ігротеки, комп’ютерні клуби, кінотеатри та прилегла до них територія; зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; ліфти, будинкові сходи та під’їзди багатоповерхових житлових будинків, гуртожитки, підземні переходи, таксофони; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту; зони відпочинку, включаючи парки, пляжі, сквери; літні майданчики, закриті та відкриті спортивні споруди; робочі місця на підприємствах, установах та організаціях різної форми власності».

В Україні за останні п’ять років люди менше наражаються на дію тютюнового диму, за даними Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS): якщо в 2005 році 53% респондентів повідомляли, що кожного дня вдихають чужий тютюновий дим, то в 2010 цей показник знизився до 32,8%. Понад 90% населення України підтримують заборону куріння в усіх громадських місцях.

Загалом, за даними Київського міжнародного інституту соціології, поширеність куріння в Україні зменшилася з 41% у 2005 році до 29% у 2010 році.

Контактна особа:

Юлія Солоха,
Координатор медіа програм “Регіонального центру громадянського представництва “Життя”
yulia@center-life.org

Тел.: 278 67 27
Моб.: 097 675 91 38

Дар’я Борисяк,
Прес-центр Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну»
d.borysiak@krasni.com.ua
Тел.: 278 48 95
Моб.: 093 207 84 84

Поділитися новиною: