Всесвітні Інтернет-ресурси заборонили в себе рекламу сигарет

Лідери Інтернет, такі як міжнародні пошукові системи Google, Yahoo, Bing, соціальні мережі Facebook, ВКонтакте, відеохостінг Youtube, eBay Inc – американська компанія, власник найпопулярнішого інтернет-аукціону – відмовилися від реклами сигарет на своїх сайтах.

Facebook дотримується політики нерозповсюдження куріння через Інтернет: «Оголошення не повинні містити, сприяти просуванню, поширювати, посилатися на рекламу тютюнових виробів» – зазначено на офіційному сайті соціальної мережі Facebook (http://www.facebook.com/ad_guidelines.php).

Youtube забороняє в себе рекламувати тютюн і тютюнові вироби, включаючи сигарети, сигари, люльки та папір для сигарет. «Ми підтримуємо високі стандарти реклами, яку приймаємо на свій сайт, котрі викладені в спеціальних інструкціях і правилах», – зазначено на офіційному сайті Youtube (http://www.youtube.com/t/advertising_policies).

Google AdWords забороняє рекламу тютюнових виробів, включаючи сигарети, сигари, трубки, електронні сигарети. Проте дозволено рекламувати тютюнові аксесуари, такі як запальнички, попільнички, портсигари, а також різну продукцію для допомоги в припиненні куріння (http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=en&answer=176038).  Такої ж політики щодо заборони реклами тютюнової продукції притримується і Microsoft/Yahoo. (http://advertising.microsoft.com/support-center/search-advertising/disallowed-content-guidelines#DC22).

Нещодавно, творець найбільшої в СНД соціальної мережі в Інтернет «ВКонтакте» Павло Дуров повідомив, що з 31 березня 2011 року проект відмовиться від розміщення реклами алкогольної та тютюнової продукції.

«З точки зору біохімії, алкоголь та нікотин – такі ж наркотики, як кокаїн і маріхуана. Мене не приваблюють рекламні бюджети наркоторговців, які руйнують розум і підривають здоров’я росіян. Скоро в «ВКонтакте» зникне реклама тютюну і спиртного», – написав коментар Павло Дуров на своїй сторінці «ВКонтакте» (http://vk.com/durov).

За даними дослідження Всесвітньої організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) MPOWER щонайменше 17 європейських країн вже заборонили рекламу тютюну через Інтернет –Вірменія, Австрія, Хорватія, Кіпр, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія, Македонія, Туреччина.

Довідка

Наразі в Україні чекає доопрацювання та ухвалення проект Закону №5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким передбачається заборона реклами в мережі Інтернет, заборона стимулювання продажу тютюнових виробів, спонсорства та заборона в місцях продажу. Цей законопроект, написаний відповідно до ст. 13 Рамкової Конвенції, був прийнятий в першому читанні 30 листопада 2010 року.

«70% населення України, за даними ВООЗ, підтримує повну заборону реклами тютюну, яка передбачає і заборону в Інтернеті, де активно проводить час молодь. Зважаючи на те, що в Україні зараз триває боротьба за ухвалення законопроекту у другому читанні, який має намір заборонити усі види реклами тютюну, зарубіжний досвід творців соціальних мереж та наміри мережі «ВКонтакте» мають переконати законотворців, що заборона реклами в Інтернеті не є актом цензури, як вважають деякі експерти, а навпаки – є проявом розуміння, що Інтернет–простір не можна використовувати для просування, рекламування шкідливих товарів, які викликають залежність», – каже Ганна Гопко, керівник відділу з адвокації Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну», представник ГО «Життя».

Нагадаємо, що Статтею 13 Рамкової конвенції передбачено, що кожна сторона вводить повну заборону на всі форми реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів протягом п’яти років після набуття чинності Конвенції. Для України – не пізніше 4 вересня 2011 року.

Контактна особа:

Борисяк Дар’я

Представник прес-центру

Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95

d.borysiak@krasni.com.ua

Поділитися новиною: