Захист громадян від реклами тютюнових виробів та сигаретного диму – серед пріоритетів діяльності Держпродспоживслужби

Центр громадянського преставництва “Життя” спільно з Держпродспоживслужбою, Центром демократії та верховенства права та іншими представниками споживчих громадських організацій провели семінар «Ефективність контролю за виконанням антитютюнового законодавства» для регіональних спеціалістів відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства.

Участь у семінарі також взяла т. в. о. заступника Голови Держпродспоживслужби Лілія Стиренко. Як повідомляють на сайті Держпродспоживслужби,  учасники робочої зустрічі були поінформовані, що у структурі Держпродспоживслужби функціонують відповідні підрозділи з питань контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства. Стратегічне завдання їх полягає у реалізації держаної політики у галузі попередження і зменшення впливу тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів і рекламу.

«Зараз куріння є однією із найголовніших причин смертності від інфекційних захворювань в Україні та світі. Тому захист громадян від реклами тютюнових виробів та сигаретного диму є одним із пріоритетів у діяльності Держпродспоживслужби», – наголосила Лілія Стиренко.

У реаліях сьогодення виробники намагаються приховати жахливі наслідки вживання тютюнових виробів підвищуючи їх зовнішню привабливість, і фактично приховуючи від споживачів ризики для здоров’я.

«Стратегія боротьби з тютюном визначає, що добровільні підходи до захисту людей від тютюнового диму або тютюнової реклами на даному етапі є неефективними. У розв’язані цього питання важливе запровадження чітких законодавчих заходів, що передбачають визначення органів для моніторингу відповідних норм регулювання», – підкреслила Лілія Стиренко.

На завершення т. в. о. заступника голови Держпродспоживслужби відзначила і на важливості роботи та ролі громадських організацій у справі реалізації та виконання державної політики по боротьбі з тютюном та шкідливості його впливу на життя та здоров’я громадян.

«Робота щодо здійснення контролю та дотримання антитютюнового законодавства тісно пов’язана із співпрацею Держпродспоживслужби з громадянами та громадськими організаціями, які регулярно здійснюють моніторинги виконання антитютюнового законодавства. Зокрема, саме від нашої спільної наполегливості та професіоналізму залежать якісні результати цієї боротьби», – резюмувала Лілія Стиренко.

Поділитися новиною: