Тютюн під прицілом – розпочалась Сьома Конференція сторін Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну

7-го листопада 2016 р. розпочалась Сьома Конференція сторін Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ), де зібрались представники зі 140 держав світу. На цій зустрічі світові лідери громадського здоров’я обговорять, як можна вдосконалити боротьбу проти тютюнової епідемії  для збереження здоров’я людей.

Конференція Сторін РКБТ ВООЗ відбувається раз на два роки, цьогоріч  вона проходить в Нью-Делі, Індії. Учасники планують знайти нові дієві рішення, щоб посилити виконання РКБТ ВООЗ всіма 180 державами-підписантами.

«Вже пройшло 12 років, відколи угода набула чинності. Тому час звернути нашу увагу на питання посилення виконання РКБТ на рівні кожної окремої держави та об’єднати наші зусилля для вирішення нових викликів у цій сфері. Конвенція безпосередньо вказує на те, як тютюнова індустрія перешкоджає сталому розвитку, зневажає права людини та намагається використовувати механізми міжнародної торгівлі, щоб нашкодити громадському здоров’ю. Це і є ті питання, які потребують уваги», – йдеться у коментарі Д-р Віри Луїзи да Коста е Сільви, керівника Секретаріату Конвенції РКБТ ВООЗ.

Участь у заході, як представник Секретаріату Конвенції, також бере Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя».

Одним із актуальних питань Конференції є протидія втручанню тютюнової індустрії в політику охорони здоров’я. Запропоновані проекти рішень можуть значно обмежити вплив тютюнових корпорацій на реалізацію Конвенції та надати нові механізми з протидії втручанню індустрії у політику охорони здоров’я. Іншим важливим рішенням може стосуватися майбутнього регулювання систем доставки нікотину (е-сигарет) у світі.

Виконання РКБТ ВООЗ дійсно рятує життя! Лише в Україні після ратифікації цього договору в 2006 р. поширеність куріння знизилась із 37% до 24% за останні 10 років. Це сталось завдяки реалізації антитютюнових стратегій: забороні реклами тютюну, обмеженню куріння в громадських місцях, збільшенню цін на сигарети, запровадженню попереджень на пачках сигарет.

Щоб продовжити цю позитивну тенденцію зменшення поживання тютюну в Україні зареєстровано законопроект №2820 (передбачає збільшення страшних картинок на пачка сигарет, заборону ароматизованих сигарет, звітність індустрії про склад тютюнових виробів) та законопроект 4030а (передбачає заборону на видиме розміщення сигарет у вітринах). Ці ініціативи відповідають РКБТ ВООЗ і виправдали свою ефективність в інших державах.

Нагадаємо, що 13 квітня ВРУ прийняла Постанову «Про Заяву Верховної Ради України з нагоди 10-річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну».

Довітково: Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну – перший зобов’язуючий міжнародний договір у сфері охорони здоров’я. Конвенція набула чинності 27го лютого 2005 р. Значення цього унікального глобального договору складно переоцінити як у світовому масштабі, так і для України зокрема. РКБТ ВООЗ є першим міжнародним договором, укладеним під егідою ВООЗ, сторонами якого є вже понад 180 країн, де проживає понад 90 відсотків населення земної кулі. Протягом останнього десятиліття РКБТ ВООЗ стала дієвим інструментом захисту громадського здоров’я, який дав змогу Сторонам досягти значних успіхів у боротьбі проти тютюну.

Для контактів: Оксана Тотовицька, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, oksana@center-life.org

Поділитися новиною:
Теги новини: