Зменшення поширеності куріння – одне із завдань МОЗу

12 грудня 2016 р. під час круглого столу «Контроль над тютюном в Україні: досягнення та виклики» експерти обговорили подальші кроки, спрямовані за зменшення поширеності куріння в Україні.

«Міністерство постійно бере участь та підтримує заходи щодо імплементації положень Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, європейського законодавства щодо заборони куріння в громадських місцях, заборони реклами тютюнових виробів, лікування від тютюнової залежності тощо. Одне із основних завдань на сьогодні – це адаптація європейського законодавства. Є відповідний законопроект №2820, який міністерство повністю підтримує та наполягає на прийнятті саме цього документу», –  зауважив Олег Дудін, головний спеціаліст відділу координації з іншими центральними органами виконавчої влади та міністерствами Управління громадського здоров’я МОЗ України.

Крім того, експерт МОЗ зазначив, що оподаткування – це найдієвіший інструмент боротьби з тютюном. Так, із 2008 по 2015 рік в 12 разів збільшено податкове навантаження на тютюнові вироби. Завдяки чому відбулось значне скорочення виробництва тютюнових виробів: з 130 млрд штук сигарет  у 2008 р. до 86 млрд штук 2014 р.

Під час дискусії Роберто Гнезотто, менеджер проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні Бюро ВООЗ в Україні наголосив на важливості здійснення інформаційних кампаній серед населення. На думку експерта, підвищення обізнаності людей про небезпеку куріння дозволить змінити їхню поведінку, що сприятиме відмові від куріння. Це в комплексі із законодавчими заходами допоможе зменшити поширеність куріння в Україні.

Новий напрямком МОЗ у контролі над тютюном – це створення сервісу, який допомагатиме курцям позбутися нікотинової залежності. «Ми нарешті розпочали роботу щодо створення національної телефонної гарячої лінії відмови від тютюнокуріння та професійного веб-сайту», – зауважив Олег Дудін. Це спільна ініціатива Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в межах реалізації проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Довідково

Законопроект №2820 від 13.05.2015 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» запроваджує заборону сигарет з ароматизаторами, збільшення ілюстрованих попереджень про шкоду куріння на пачках сигарет, заборону на продаж електронних сигарет неповнолітнім, зобов’язує виробників звітуватись про склад тютюнової продукції. 

Поділитися новиною: