Звернення громадськості до І. Геращенко стосовно законопроекту про вирощування тютюну в Україні

Колаліція “За вільну від тютюнового диму Україну”, Український центр контролю над тютюном ГО “Життя” та Інститут Медіа Права (проект “Київ без тютюнового диму”) звернулися до голови Комітету ВРУ з питань євроінтеграційної політики Ірини Геращенко стосовно Проекту Закону № 3548 про внесення змін до Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачає збільшення вмісту вітчизняної тютюнової сировини в тютюнових виробах.

Експерти надали факти, які свідчать про те, що вирощування тютюну є невигідним з огляду на економічну доцільність. Тому законопроект  № 3548 не може бути підтриманим, оскільтки суперечить державним інтересам.

Голові Комітету ВРУ

з питань європейської інтеграції

Геращенко І. В.

Проект Закону № 3548 про внесення змін

до Закону України “Про державне регулювання

виробництва і обігу спирту етилового, коньячного

і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”

 

Шановна Ірино Володимирівно!

Дозвольте засвідчити свою повагу та подякувати за свідому громадянську позицію у розбудові сильної європейської держави. Від імені громадських організацій – членів Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» прошу Вас врахувати негативний досвід та позицію Європейського Союзу щодо вирощування тютюну під час розгляду та прийняття рішення комітетом щодо законопроекту № 3548:

1.      80% фермерів – виробників тютюну-сирця отримують субсидії від ЄС, як галузь, яка не приносить прибутку; кількість фермерів, які вирощують тютюн в ЄС знижується щороку через економічну невигідність цієї діяльності.

2.      Фермери, які вирощують тютюн, заробляють у 47 разів менше, ніж компанії, які потім продають кінцевий продукт.

3.      ЄС проводить політику поступового припинення надання субсидій аграріям, які вирощують тютюн.

4.      Європейська Комісія розробляє альтернативний план дій для сільських районів, де вирощують тютюн (Греція, Болгарія) для переходу на інші, економічно вигідніші культури. Проте тютюнове лобі продовжує вимагати від ЄС субсидій на економічно не вигідну і екологічно шкідливу сільськогосподарську діяльність.

 

Наведені факти взяті з бази даних Європейської Комісії (http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-02-57_en.htm). У підсумки ми вважаємо, що цей законопроект: 1) не має економічній доцільності та вимагатиме значних субсидій від держави; 2) йде усупереч загальній тенденції скорочення споживання тютюну в Україні та політиці ЄС щодо вирощування тютюну; 3) суперечить Статті 17 Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну, підписантом якої є і Україна; 4) ускладнить реалізацію державної політики з скорочення вживання тютюну.

Просимо поінформувати народних депутатів – членів Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції про цю позицію.

Поділитися новиною: