Звіт діяльності ГО «Життя» за 2015 та 2016 роки

Громадська організація «Центр громадянського представництва «Життя» опублікувала звіт своєї діяльності   продовж 2015 та 2016 роки.

Центр громадянського представництва «Життя» (ГО «Життя») — громадська організація, місія якої полягає у здійсненні ефективної адвокації у сфері громадського здоров’я задля підвищення якості та тривалості життя. Однією з важливих складових громадського здоров’я є контроль за тютюном — реалізація заходів, спрямованих на зменшення споживання тютюну та поширеності куріння. ГО «Життя» основну частину своєї діяльності спрямовує на реалізацію проектів контролю за тютюном та адвокацію антитютюнового законодавства.

ГО «Життя» є партнером глобальної ініціативи М. Блумберга зі скорочення вживання тютюну у світі, партнером міжнародної організації Campaign for Tobacco-Free Kids — лідера у боротьбі за скорочення вживання тютюну і зменшення руйнівних наслідків куріння для здоров’я та економіки, а також партнером Бюро ВООЗ в Україні у впровадженні антитютюнових ініціатив з 2009 року.

У своїй діяльності ГО «Життя» керується статтями РКБТ ВООЗ, керівними принципами Конвенції та рішеннями Конференції сторін РКБТ ВООЗ, які відбуваються за участі представників усіх держав — сторін Конвенції кожні два роки. Представники ГО «Життя» брали участь у якості спостерігачів у Конференціях сторін РКБТ ВООЗ у 2010, 2012 та 2016 роках.

У 2016 році ГО «Життя» спільно з коаліцією громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» ініціювали Маніфест «За майбутнє без тютюну», щоб сприяти творенню політичної волі серед українських політиків для продовження боротьби з курінням. У Маніфесті проголосили мету зробити Україну вільною від хвороб та смертей, пов’язаних із тютюном, та створити такі умови, щоб нові покоління українців просто не захотіли курити, а нинішні курці отримали стимули й можливості звільнитися від куріння. Маніфест підписали українські політики, громадські діячі, лікарі, спортсмени та митці.

У 2015–2016 роках ми організували, провели, взяли участь, підготували:

 • 42 прес-заходів;
 • 4 інформаційні лекції;
 • 38 прес-релізів;
 • 6 круглих столів;
 • 1 тренінг-семінар для представників виконавчої влади;
 • 169 зустрічі;
 • 1786 публікацій;
 • 153 телесюжети.

Основні результати нашої роботи:

 • 13 квітня 2016 року Верховна Рада України підтримала Постанову про Заяву Верховної Ради України з нагоди 10-річчя ратифікації Україною Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, у якій, зокрема, йдеться про необхідність посилення заходів щодо імплементації Конвенції, її статей, протоколів та рішень Конференції сторін. Ініціаторами та співавторами тексту Постанови виступили експерти організації.
 • Провели успішну трирічну адвокаційну кампанію за скасування скарги України в СОТ проти Австралії щодо запровадження останньою однотипної упаковки тютюнових виробів: 03.06.2015 року уряд України анонсував вихід із суперечки в СОТ проти Австралії, створивши прецедент у міжнародному праві.
 • Посприяли високому рівню виконання закону про заборону куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства через громадський моніторинг та активізацію споживачів у захисті своїх прав.
 • Посприяли створенню відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Департаменту захисту споживачів при новій Державній службі з питань якості та безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.
 • Провели успішні кампанії на підтримку підвищення акцизів на тютюнові вироби: у 2015 на 40% та в 2016 рр. на 40%. Доходи держбюджету від тютюнових акцизів зросли на безпрецедентні додаткові 10 млрд грн у 2016 р. (до 32 млрд грн).
 • Провели 2 національні інформаційні соціальні антитютюнові кампанії на телебаченні.
 • Посприяли активізації та підтримці експертного середовища, депутатського корпусу та уряду щодо законопроекту № 2820, який імплементує норми нової антитютюнової директиви ЄС та запроваджує новітні норми щодо зменшення привабливості тютюнових виробів.
 • Посприяли консолідації підтримки депутатським корпусом законопроекту №4030а щодо запровадження заборони на рекламу тютюну в пунктах продажу через обмеження викладки сигарет у вітринах магазинів та удосконалення механізмів контролю за антитютюновим законодавством.
 • Завершили річні переговори із ВООЗ та вперше отримали фінансову підтримку для розробки й запровадження сервісу з допомоги курцям у 2017 році.

Нагороди та визнання:

8 березня 2015 року на 16-й Всесвітній конференції із охорони здоров’я та боротьби проти тютюну в Абу-Дабі (ОАЕ) Центр «Життя» отримав найвищу міжнародну відзнаку у сфері контролю за тютюном — Bloomberg Philanthropies Awards як найкраща організація у номінації «Захист людей від шкідливого впливу тютюнового диму за допомогою впровадження бездимних законів».

4-го травня 2015 р. у Вашингтоні Андрій Скіпальський, провідний експерт з адвокації, голова правління Центру громадянського представництва «Життя», отримав почесну нагороду імені Джуді Вілкенфелд за значні досягнення у боротьбі з тютюновою епідемією.

Для більш детального ознайомлення зі звітом ГО «Життя» переходьте за посиланням .

Поділитися новиною:
Теги новини: