АНОНС – 21-го листопада у Всесвітній день відмови від куріння громадські активісти проведуть акцію під Кабміном, щоб закликати уряд підняти акцизи на сигарети та зменшити поширеність куріння в Україні

21 листопада, у Всесвітній День відмови від куріння, громадські активісти проведуть акцію, під час якої за допомогою «живої інфографіки» покажуть реальну швидкість, з якою українці кидатимуть курити, якщо акцизи на сигарети буде збільшено на 30%.

Акція розпочнеться об 11.00 перед будівлею Кабінету Міністрів України (вул. М. Грушевського, 12/2).

Учасники вдягнуть на шию мотузки, до яких будуть прив’язані великі муляжі сигарет. Таким чином вони утворять довгу «сигаретну» лінію. Кожної хвилини три активісти скидатимуть з шиї сигарету, адже за розрахунками експертів саме з такою швидкістю люди кидатимуть курити, якщо сигаретний акциз зросте на 30%, а, відповідно, збільшиться і реальна ціна на сигарети.

Також організатори акції принесуть під Кабмін коробку з муляжами пачок грошей для ілюстрації того, як виглядає один мільярд гривень купюрами номіналом по 500 грн. З розрахунками експертів, 30% збільшення «тютюнового» акцизу дасть в Держбюджет наступного року додатково мінімум 4 млрд. грн.

Нагадаємо, що ВООЗ визнає підняття акцизів на сигарети одним з реальних та дієвих засобів боротьби з поширеністю куріння в світі.

Для контактів:

Голуб Марія

координатор медіа програм

Центру громадянського представництва «Життя»

050-902-09-38, (044) 279 68 83, smokefreeukraine@center-life.org

Поділитися новиною: