Анонс: “Громадськість вимагає припинити лобіювати інтереси тютюнових корпорацій та вийти із судової суперечки проти Австралії!”

20 травня громадські активісти проведуть акцію перед Кабінетом Міністрів України, закликаючи Міністерство економічного розвитку і торгівлі припинити практику тютюнового лобізму в Уряді та відкликати позов до Австралії щодо запровадження у країні стандартизованої упаковки сигарет.

Акція розпочнеться о 10.00 перед будівлею Кабінету Міністрів України (вул. М. Грушевського, 12/2).

Громадські активісти під Кабміном встановлять інсталяцію двохметрових сигаретних пачок австралійського дизайну з вражаючими графічними попередженнями про наслідки куріння.  Таке стандартизоване маркування упаковок сигарет у Австралії діє з 2012 року, що значно посприяло зменшенню поширеності куріння до найнижчих у світі показників.

Саме через ці пачки Україна через посередництво тютюнових лобістів в Мінекономрозвитку розпочала абсурдну суперечку в СОТ проти Австралії. Однак наша держава не торгує тютюновими виробами з Австралією. Це свідчить про те, що урядовці відстоюють тільки інтереси тютюнових компаній за державні кошти на глобальному рівні. Учасники розкажуть, хто з урядовців захищає тютюнові корпорації та звернуться безпосередньо до міністра Айвараса Абромавічуса із закликом вийти із ганебної суперечки.

Поділитися новиною: