Ще одна міжнародна нагорода України у контролі над тютюном

14-го травня 2015 р. у Вашингтоні Андрій Скіпальський, провідний експерт з адвокації, голова правління Центру громадянського представництва «Життя», отримав почесну нагороду імені Джуді Вілкенфелд за значні досягнення у боротьбі з тютюновою епідемією.

Андрій Скіпальський, будучи експертом  Альянсу рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну та очолюючи ГО «Життя», провів успішні адвокаційні кампанії з розробки та лобіювання законодавства, направленого на зменшення рівня куріння та смертності від тютюну. Разом з командою Центру «Життя» та Коаліцією «За вільну від тютюнового диму Україну» посприяв ухваленню законів, які захищають населення та, передусім, молодь від обману тютюнових корпорацій. Зокрема це закон, який забороняє усі форми тютюнової реклами, закон про впровадження кольорових ілюстрації-попереджень на пачках сигарет та закон щодо заборони куріння у всіх приміщеннях громадських місць, включно з кафе, барами та ресторанами. Завдяки  цим документам рівень куріння в Україні значно зменшився, а рівень споживання сигарет знизився на 10% за останні 2 роки.

Це вже вдруге, коли нагороду такого високого рівня отримують представники з України. У 2010 році нагороди імені Джуді Вілкенфелд була удостоєна Наталія Торопова.

Нагадаємо, що 18 березня 2015 року на  16-й Всесвітній конференції із охорони здоров’я та боротьби проти тютюну в Абу-Дабі українська громадська організація«Центр громадянського представництва «Життя»» була нагороджена міжнародною відзнакою Bloomberg Philanthropies Awards як найкраща організація у номінації «захист людей від шкідливого впливу тютюнового диму за допомогою впровадження бездимних законів».

Інформація про нагороду:

Джуді Вілкенфелд більш ніж 20 років свого життя присвятила зменшенню рівня тютюнової залежності. Вона відіграла значну роль у розробці Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну.

24 травня 2007 року Джуді Вілкенфелд не стало. На її честь заснували нагороду, яку вручають щорічно представникам держав із низьким та середнім рівнем розвитку за визначні досягнення в контролі над тютюном.

Поділитися новиною: