АНОНС: «Львівщина впроваджуватиме пілотний проєкт ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну»

У четвер, 22 вересня, об 11:00 у пресцентрі «МЕДІАЦЕНТР УКРАЇНА» за адресою м. Львів, площа Ринок, 32 відбудеться презентація пілотного проєкту ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну».

Протягом вересня-листопада ГО «Центр громадянського представництва «Життя» у співпраці з Львівським обласним центром контролю та профілактики хвороб проведуть інформаційну кампанію «Школи без нікотину та тютюну» у визначених загальноосвітніх школах Львівщини. 

 

Проєкт реалізовується за підтримки Бюро ВООЗ в Україні. Наша країна стала третьою державою у світі, що впроваджує пілотний проєкт задля підвищення обізнаності учнів шкіл про ризики впливу на здоровʼя тютюну та нікотину. 

 

Під час пресконференції учасники розкажуть про особливості проведення пілотного проєкту в українських школах та обговорять важливість підвищення спроможностей освітньої системи в інформаційних кампаніях для захисту учнівської молоді від шкоди тютюну та нікотину. 

 

Запрошені учасники: 

  • Олег Паска — Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
  • Наталія Іванченко Генеральний директор Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»;
  • Орест Чемерис Директор департаменту охорони здоровʼя Львівської обласної військової адміністрації;
  • Андрій Скіпальський — національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні;
  • Дмитро Купира — Виконавчий директор ГО «Життя», координатор пілотного проєкту «Школи без нікотину та тютюну» в Україні.

 

Адреса: м. Львів, площа Ринок, 32, «МЕДІАЦЕНТР УКРАЇНА». 

 

Організатори:  ГО «Центр громадянського представництва «Життя» у співпраці з Державною установою «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Бюро ВООЗ в Україні.

 

Для контактної інформації: Ольга Брезецька, заступниця генерального директора Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», 097 909 86 97, olha.brezecka@ukr.net

 

Довідково: Щорічно куріння вбиває 8 мільйонів людей по всьому світу. Тим часом в Україні від хвороб, спричинених курінням, помирає 85 000 українців. Важливим є той факт, що 95% курців починають курити до 21 року. Тютюнові компанії використовують агресивний маркетинг, спрямований на введення дітей в оману для приваблення до вживання тютюну та нікотину, що призводить до наркотичної залежності. Мета пілотного проєкту «Школи без нікотину та тютюну» – тестування посібника ВООЗ щодо шкіл без нікотину та тютюну та оцінка ефективності коротких інформаційних інтервенцій у школах з метою розповсюдження позитивного досвіду в Україні та світі.

Поділитися новиною: