Анонс: “Як тютюнові корпорації штучно зменшили надходження до Держбюджету?”

8 серпня об 11:30 в ІА “УНІАН” відбудеться прес-конференція, де експерти з питань оподаткування та контролю над тютюном розкажуть про піврічні результати політики підвищення акцизів на тютюнові вироби у 2018 році та нададуть підтвердження тактики мінімізації сплати акцизу тютюновими корпораціями. Окрім того, спікери запропонують інструменти вдосконалення акцизної політики.

Тютюнова індустрія використовує так званий форестелінг – необґрунтоване завищення обсягів виробництва та продажів у місяці, що передують підвищенню акцизу з метою подальшої реалізації сигарет за нижчими цінами та уникнення оподаткування за новими ставками. Експерти оцінять втрати Держбюджету у першому півріччі 2018 року та представлять механізми боротьби з форестелінгом.

Запрошені спікери:

  • Олена Дорошенко, фахівець з питань охорони здоров’я, харчування та населення, представництво Світового банку в Білорусі, Україні та Молдові;
  • Костянтин Красовський, експерт з контролю над тютюном;
  • Андрій Скіпальський, керівник Українського центру контролю над тютюном ГО “Життя”;
  • Представник Міністерства фінансів України.

Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 4.

Довідково

7 грудня 2017 року Верховна Рада України підтримала план підвищення акцизів на тютюнові вироби впродовж 2018-2024 років. Таким чином заплановано досягнути мінімального європейського рівня оподаткування сигарет, який становить 90 євро на 1000 штук.

Україна має позитивний досвід попередніх років підвищення податків на тютюнові вироби, що сприяло не лише збільшенню надходжень до бюджету, але й зменшенню поширеності куріння. У 2008—2017 роках середня ставка акцизу на пачку сигарет в Україні зросла більш ніж у 20 разів, завдяки чому надходження до Держбюджету зросли з 3,5 млрд грн до майже 40 млрд грн у 2017 р. Глобальне опитування дорослих щодо споживання тютюну, проведене у 2017 році в Україні, показало зменшення поширеності куріння на 20% серед дорослого населення за останні 7 років.

Для контактної інформації: Тотовицька Оксана, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО «Життя», +38(063) 261 74 05, (044) 234 93 20, oksana@center-life.org.

Поділитися новиною: