Боротьба з курінням сприяє великій економії витрат на охорону здоров’я: досвід Каліфорнії

В кінці 1980-х років, коли авіакомпанії на деяких рейсах ще не забороняли курити, штат Каліфорнія вирішив підвищити податок на сигарети з 10 до 35 центів за пачку. 5 центів з кожної проданої пачки сигарет були направлені на програми боротьби з курінням. Ця ідея виявилася успішною, і з часом була створена Каліфорнійська програма контролю над тютюном, яка фінансувала антитютюнові кампанії та соціальні програми, спрямовані на покращення громадського здоров’я.

 

Нескінченні дискусії про те, чи варто витрачати кошти на боротьбу з курінням, нарешті отримали відповідь. Опубліковані дослідження у журналі PLoS One демонструють, кожен долар, який штат Каліфорнія витрачає на антитютюнову програму скорочує витрати на охорону здоров’я на 231 долар.

Загальна економія на охороні здоров’я склала 816 мільярдів доларів. Ці цифри є доказом ефективності програм боротьби з курінням та їх важливості для здоров’я нації та економіки країни.

Зниження поширеності куріння є важливим кроком на шляху до покращення громадського здоров’я та зменшення витрат на його охорону. У Каліфорнії з 1989 року почали активно впроваджувати програми боротьби з курінням, а однією з них була програма, що фінансувалася коштом підвищення податку на сигарети. За три десятиліття епідемія вживання тютюну знизилася з 21,8% до 10% населення. Додатково слід відзначити, що завдяки програмі зниження поширеності куріння ті, хто не кинув, скоротили споживання в середньому на 119 упаковок на рік. 

 

У виконанні економетричної роботи зі зв’язку між трьома видами витрат – державним контролем над тютюном, купівлею тютюну споживачами та витратами на охорону здоров’я – Джеймс Лайтвуд та Стів Андерсон розробили прогнозний варіант моделі, яку використовували протягом трьох десятиліть, та підтвердили наявність причинно-наслідкового зв’язку між контролем над тютюном, зниженням поширеності куріння та зниженням витрат на охорону здоровʼя.

 «Ці програми не лише рятують життя та покращують самопочуття, але й економлять гроші»[1]

СТЕНТОН ГЛАНЦ, ДОКТОР ФІЛОСОФІЇ

 

Державні програми контролю над тютюном можуть мати значний вплив на здоров’я населення і зменшення витрат сімей та держави на медичне обслуговування. Лайтвуд та Гланц в своїх попередніх дослідженнях показали, що зменшення вживання тютюну має короткострокову вигоду – кількість серцевих нападів, інсультів та випадків низької ваги новонароджених швидко зменшується. У поточній статті моделюються як короткострокові, так і довгострокові наслідки державних програм, які сприяють зниженню кількості повільніше виникаючих захворювань, таких як рак легенів.

 

«Користь зростає з часом, оскільки запобігається все більшій кількості захворювань», —  сказав Лайтвуд.

 

«Контроль за тютюнокурінням, — сказав Гланц, — є одним з найефективніших заходів для зниження витрат на медичну допомогу»

 

Отже, заходи для зменшення поширеності вживання тютюну є важливим кроком для досягнення кращих результатів в охороні здоров’я та економіці. Програми боротьби з курінням, фінансовані з підвищення податку на сигарети, є ефективним інструментом у боротьбі з цією залежністю і можуть принести значні результати.

 

За матеріалами: University of California San Francisco

[1] https://www.ucsf.edu/news/2023/03/424991/californias-anti-smoking-push-spurs-big-savings-health-costs

Поділитися новиною: