ДЕРЖБЮДЖЕТ ОТРИМАВ РЕКОРДНІ 44,5 МЛРД ГРН. АКЦИЗНИХ НАДХОДЖЕНЬ ЗА 10 МІСЯЦІВ 2020 РОКУ

У січні-жовтні 2020 року до Державного бюджету надійшло 44,5 млрд гривень від тютюнових акцизів, що більше, ніж за 12 місяців 2019 року (тоді було 44,14 млрд)свідчать дані Держказначейства. Це стало можливим завдяки ефективності виконання 7-річного плану щорічного підвищення ставок тютюнових акцизів на 20%. Такі цифри доводять, що політика підвищення податків на тютюнові вироби виправдала свою ефективність як щодо наповнення бюджету, так і щодо скорочення споживання сигарет. Водночас спостерігалося зменшення продажу тютюнових виробів. За даними звіту Філіп Морріс Інтернешнл, за 9 місяців 2020 року продажі сигарет та тютюнових виробів для нагрівання скоротилися в Україні на 9,7%.  Зростання надходжень відбулося шляхом підвищення ставок акцизу на тютюнових виробів на 20% у 2020 році.

 

Акцизні доходи Державного бюджету у 2019 році

 

 

З 1 січня 2021 року передбачено чергове 20% підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби. А на сигарили, тютюнові вироби для нагрівання ставка акцизу зросте ще більше. До того ж запроваджується акциз на рідини, що використовуються в електронних сигаретах. 

 

Зростання ставок тютюнових акцизів дозволить залучити додаткові кошти до Державного бюджету на фоні скорочення інших надходжень під час пандемії. А ті, кому ставки тютюнових акцизів здаються занадто високими, можуть припинити вживати будь-які тютюнові вироби або електронні сигарети. В такому разі, вони, як і переважна більшість громадян України, не будуть сплачувати жодної копійки у вигляді податків на цю смертоносну продукцію.

 

Нагадаємо, нещодавно Парламент зареєстрував комплексний антитютюновий законопроєкт №4358, який значно посилить захист здоров’я громадян від шкоди тютюну та його замінників. Він передбачає заборону реклами в Інтернеті та продаж цих товарів особам до 21 року. Також під обмеження потраплять ароматизовані тютюнові вироби і рекламна викладка сигарет у магазинах та кіосках.

 

Поділитися новиною: