Голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус привітав Володимира Зеленського з успіхами у оподаткуванні сигарет та ТВЕНів

Лист мовою оригіналу

Неофіційний переклад листа українською

 

Голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус привітав Президента України Володимира Зеленського з успіхами у посиленні контролю над тютюном. Голова ВООЗ висловив подяку Україні, адже наша держава дотримується своїх зобов’язань у питанні підвищення податкового акцизу на сигарети та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН). Про це йдеться у листі, який голова ВООЗ надіслав до Президента України Володимира Зеленського.

 

«Хотів би привітати Україну з дотриманням своїх зобов’язань щодо підвищення до 2024 р., у середньому на 20% щорічно, податкового акцизу на цигарки та тютюнові вироби для нагрівання, незважаючи на вплив тютюнової індустрії щодо їх зменшення», ­­– сказав голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус 

 

Також голова ВООЗ закликав врегулювати електронні пристрої для куріння, адже використання даних продуктів не є безпечним, а тютюнова індустрія агресивно просуває та нав’язує цей  товар дітям та молоді. За словами Тедроса Гебреєсуса, Україна могла б розглянути можливість стати стороною Протоколу про ліквідацію незаконної торгівлі тютюновими виробами. А Уряд міг би розглянути можливість подальшого посилення законів з контролю над тютюном, які на сьогодні знаходяться на розгляді у Парламенті.

 

«Зазначене могло б включати ефективне регулювання усіх форм нових нікотинових та тютюнових виробів з метою подальшого захисту громадського здоров’я, та особливо, майбутнього покоління, відповідно до рішень прийнятих на Конференції Сторін Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) із боротьби проти тютюну (РКБТ) та рекомендацій ВООЗ», – наголосив голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус 

 

Нагадаю, 16 грудня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 4358 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». Антитютюновий законопроєкт №4358 запроваджує європейські вимоги до захисту населення від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння відповідно до євроінтеграційної Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Ці норми передбачають обмеження на застосування тютюновою індустрією маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажів і створення ілюзії меншої шкоди. Завдяки впровадженню норм передбачених Директивою, у ЄС вдалося знизити куріння серед дітей на 20% та серед дорослих (від 15 років) на 12,5%.

Поділитися новиною: