Громадська організація «Життя» провела вечір вдячності з нагоди посилення антитютюнового законодавства в Україні

20 січня у Музеї історії Києва громадська організація «Життя» організувала урочистий вечір: «У 2022 рік без тютюну», присвячений успіхам України у посиленні контролю над тютюном, а саме ухвалення Верховною Радою України Закону №1978-ІХ. (законопроєкт №4358).

 

Вперше за 9 років Парламент суттєво посилив антитютюнове законодавство. Таким чином Україна  зробила величезний крок для захисту дітей та молоді від куріння як тютюнових виробів, так і нарешті врегулює електронні пристрої для куріння, які також становлять руйнівну загрозу для здоров’я. 

 

Серед запрошених гостей, слова подяки висловили народна депутатка України та авторка  антитютюнового законопроєкту №4358 Лада Булах, народний депутат України Володимир В’ятрович, голова правління громадської організації  «Життя» Андрій Скіпальський,  співзасновник Центру демократії та верховенства права та заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, голова Коаліції за вільну від тютюнового диму Україну Микола Поліщук, лікар-онколог та амбасадор антитютюнового руху «2022 Без Тютюну» Антон Шкіряк,  виконавчий директор громадської організації  «Життя» Дмитро Купира, а також лікарі, представники громадянського суспільства та  лідери контролю над тютюном в Україні.

 

Кожен із присутніх  зробив свій внесок у перемогу інтересів громадського здоров’я над корпоративними інтересами тютюнової індустрії. Нарешті можна сказати, що діти, народжені в Україні за час роботи Верховної Ради теперішнього 9-го скликання, у майбутньому мають більше шансів не потрапити у пастку залежності від нікотину.   

 

Тепер в Україні запрацюють найкращі світові практики. Норми Закону 1978-IX базуються на положеннях Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення євроінтеграційної директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.

 

Ухвалення антитютюнових нововведень до законодавства навряд чи було б можливим без відповідної реакції з боку українського суспільства. Так, найсвіжіші дані всеукраїнського дослідження Київського міжнародного інституту соціології за 2020 рік свідчать, що 87% українців підтримують подібні ініціативи — інакшими словами, у нашому соціумі наразі присутня тенденція денормалізації куріння.

 

Громадська організація «Життя» відстоює суспільний інтерес та вимагає запровадження кращих політик та ефективно допомагати громадянам зберігати здоров’я з 2009 року. Раніше, завдяки спільним зусиллям, вдалося звільнити кафе, бари та ресторани від тютюнового диму та заборонити тютюнову рекламу у 2012 році.

 

Завдяки цим змінам сотні тисяч українців не почали курити, а відтак тривалість життя людей у міцному здоров’ї  зросла на 2 роки. І це, частково, завдяки тому, що українці значно менше курять ніж 10 років тому. Громадська організація «Життя» об’єднує зусилля громадськості, медіа, експертів, державних органів та міжнародних організацій та лідерів у контролі над тютюном задля підвищення якості життя українців та досягає вражаючих результатів.  

 

Поділитися новиною: