Кількість курців у світі наближається до мільярда

Попри те, що куріння втрачає популярність у багатьох країнах світу, загальна кількість тих, хто палить, зростає, – свідчать дані останнього дослідження.

Покладаючись на дані із 187 країн, дослідники встановили, що якщо у 1980 році кожного дня палили 721 млн осіб, то у 2012 – вже 967 млн осіб.

У таких країнах, як Бангладеш, Китай та Росія кількість курців на душу населення навіть зросла впродовж останніх років.Проте зростання кількості курців пов’язане із загальним зростанням населення. За останні 50 років населення світу зросло майже удвічі, – до 7 мільярдів осіб, а тому шкідливу звичку набувають більше людей, ніж у минулому.

Загалом, найбільша кількість тих, хто палить, живуть у країнах, що розвиваються, – пише Журнал Американської Медичної Асоціації (JAMA) із посиланням на експертів із вашингтонського Інституту медичних досліджень.

Проте поширення паління, тобто пропорція курців до всього населення, почала зменшуватися.

Нині курцями є троє із кожних 10 чоловіків (31%) та одна із 20 жінок (6%). У 1980 році курили кожні четверо із 10 чоловіків (41%) та одна із 10 жінок (10%).

Найбільше палять у Східному Тиморі, де курцями є 61% населення.

Найменше до шкідливої звички схильні на Карибських островах, де палять лише 5% населення.

Найуспішнішими борцями із курінням дослідники називають Канаду, Ісландію, Норвегію та Мексику, владі яких вдалося переконати населення або не починати курити, або ж покинути цю шкідливу звичку.

Що ж до впливу куріння на здоров’я, то тут, на думку дослідників, найгірші наслідки очікують на країни, де поєднується поширеність куріння із споживанням великої кількості цигарок. Передусім, йдеться про Грецію, Ірландію, Італію, Японію, Китай, Кувейт, Філіппіни, Росію, Швейцарію та Уругвай.

Всесвітня Організація охорони здоров’я вважає, що можна врятувати більше життів, якщо уряди активніше впроваджуватимуть політику високих податків на тютюн та жорстких заходів із забезпечення “простору, вільного від тютюнового диму”.

“Країни із середніми та низькими доходами стикаються із найбільшими ризиками у боротьбі за зменшення кількості курців, що пов’язані із тиском впливових тютюнових компаній”, – каже Аманда Сандфорд із Action on Smoking and Health.

Загалом, за даними дослідників, у 2012 році курці випалили 6,25 трильйонів цигарок, порівняно із 4,96 трильйонами, випаленими у 1980 році.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/health/2014/01/140108_smokers_billion_az.shtml

http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1812960

Поділитися новиною: