Комітет ВР з питань охорони здоров’я підтримав законопроект про нове маркування сигарет та заборону смакових домішок

На засіданні Комітету з питань охорони здоров’я, яке відбулось 2-го липня 2015 р., народні депутати рекомендували включити законопроект № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» до порядку денного другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Проект вищезазначеного закону був поданий народними депутати Богомолець О. В., Гопко Г. М., Мусієм О. С., Унгуряном П. Я., Корчинською О. А, Луценком І. В.

1-го липня Комітет ВР з питань запобігання і протидії корупції визнав законопроект №2820 некорупціогенним.

Законопроектом № 2820 запроваджуються нові вимоги до маркування упаковки тютюнових виробів, регулювання добавок та інгредієнтів, які додаються до тютюнових виробів, курильних сумішей та електронних сигарет, а також заборона реклами тютюну в Інтернеті. Після ухвалення законопроекту розмір попереджень збільшиться з 50 до 65%, вони мають бути розташовані у верхній половині пачки і матимуть малюнки з обох сторін. Законопроект розроблений на основі Директиви ЄС з контролю над тютюном 2014/40/ЄС та є першим євроінтеграційним законопроектом в частині громадського здоров’я. Такі заходи дозволять підтримати тенденцію зменшення поширеності куріння в Україні, зокрема серед молоді.

Документ також підтримали Міністерство охорони здоров’я України, Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» (об’єднує близько 50 організацій), ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» (РПР); Smoke Free Partnership (коаліція з понад 25 європейських організацій). Ініціаторами законопроекту виступили експерти Центру контролю над тютюном, ГО «Життя».

Поділитися новиною: