Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував відхилити законопроєкт №8174, який блокує запровадження євроінтеграційних норм

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді відхилити законопроект №8174 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо посилення заходів контролю за обігом підакцизних товарів” від 03.11.2022 зареєстрованого народним депутатом Євгеном Петруняком. 

 

Законопроєкт №8174 зареєстрований Є. Петруняком відтерміновує на невизначений час євроінтеграційні норми запроваджені антитютюновим Законом №1978-ІХ та змінює регулювання стягнення акцизного податку на сигарили, що відкриває можливості для ухилення від сплати акцизу для недобросовісних субʼєктів господарювання. 

 

За словами Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького,  неможливо дозволити зменшити бюджетні надходження під час війни, ризикувати статусом кандидата до ЄС та стимулювати українців активніше курити, щоб тютюнові компанії отримували надприбутки.

«Наприклад, ним [законопроектом №8174] пропонується відновити поштучний продаж сигарил. Нагадаю, що аналогічні правки були відхилені Комітетом в ході підготовки антитютюнового Закону, підписаного Президентом України №1979. Україна, яка отримала статус кандидата в Європейський союз, не може прийняти законопроект, який суперечить вимогам Угоди про асоціацію, яку ми сьогодні захищаємо кров‘ю наших захисників та цивільного населення», – наголосив Михайло Радуцький.

 

Народний депутат Лада Булах повідомила, що законопроектом пропонується змінити оподаткування сигарил зі штук на кілограми, змінити ставки мінімального акцизу, скасувати вимоги писати на акцизній марці кількість сигарил у пачці.

Михайло Радуцький підкреслив, що хоча Комітет і не є головним з опрацювання цього законопроекту, але рішення Комітету стосується питань щодо здоров‘я населення. 

 

Громадська “Життя” також закликає народних депутатів Верховної Ради України відхилити законопроєкт №8174 від 03.11.202 Євгена Петруняка, норми якого загрожують захисту здоровʼя дітей та молоді від шкоди тютюну та нікотину, суперечать євроінтеграційним зусиллям України та створюють податкову преференцію для виробників сигарил і можливості ухилення від сплати акцизного та інших зборів недобросовісними виробниками.

 

Нагадаємо, норми законопроєкту  №8174  на невизначений термін відтерміновують впровадження євроінтеграційних норм, передбачених Директивою 2014/40/ЄС щодо захисту здоровʼя дітей та молоді від шкоди тютюну та нікотину (запроваджених Законом №1978-ІХ), а також передбачає створення податкових преференцій для сигарил, що призведе до зниження надходжень в Держбюджет.

 

Норми законопроєкту №8174, зареєстрованого народним депутатом Євгеном Петруняком, які просувають комерційний інтерес виробників тютюнових виробів, свідчать про втручання тютюнової індустрії на формування державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення, що прямо суперечить статті 5.3 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (ратифікована Україною у 2006 році).

Поділитися новиною: