Львівська міська та обласна рада та звернулись до Парламенту щодо заборони видимого розміщення у точках продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і ТВЕНів

Львівська міська рада (під час засідання 8 липня) та Львівська обласна рада (під час засідання 13 липня) озвучили звернення до Верховної Ради України щодо заборони видимого розміщення у точках продажу тютюнових виробів, електронних сигарет, тютюнових виробів для електричного нагрівання, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та нікотинових подушечок.

Це звернення базується на дослідженні, яке було проведене в рамках Всеукраїнської кампанії “Молодь вільна від куріння”. Протягом 3 років волонтери моніторили діяльність закладів громадського харчування, точок продажу сигарет та громадські місця, щодо продажу тютюнових виробів та їх куріння

Відповідне звернення озвучив депутат Андрій Закалюк.

 

«Впродовж 2019-21 рр. молодіжними організаціями була запущена всеукраїнська кампанія “Молодь вільна від куріння”. Зокрема у Львові, Києві, Луцьку, Дніпрі, Херсоні вона об’єднала тисячі молодих українців задля посилення захисту молоді від залучення до куріння та просування навичок здорового життя.

 

 

Волонтери промоніторили понад 200 кав’ярень та ресторанів у Львові, Києві, Луцьку, Дніпрі, Херсоні щодо дотримання законодавства про заборону куріння тютюнових виробів, електронних сигарет та кальянів у закладах ресторанного господарства. І з’ясували, що у 90% закладів можна курити ТВЕН (тютюнові вироби для електричного нагрівання). Крім того, на вході та всередині закладів міститься публічна реклама тютюнових виробів та пристроїв для їхнього куріння (торгових марок “IQOS”, “glo”).

 

 

Також представники громадських організацій перевірили території в 5-хвилинній доступності від 200 шкіл у Львові, Києві, Луцьку, Дніпрі, Херсоні на наявність реклами у точках продажу тютюнових виробів (кіоски, магазини, супермаркети та МАФи). У 96% точок продажу була виявлена викладка, яка є ще однією формою реклами тютюнових. Ця викладка є рекламою тютюнових виробів, що стимулює школярів до початку куріння. Вона масово присутня на вулицях міст, хоча і є забороненою згідно з Законом України № 3778-IV “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства і стимулювання продажу тютюнових виробів”.

 

Варто також звернути увагу на останні соціологічні опитування, проведені фаховими соціологічними службами. Зокрема згідно дослідження КМІС у 2020-21 рр. – 30% молоді не вважають електронні сигарети та тютюнові вироби для електричного нагрівання шкідливими для здоров’я. Керуючись рішенням №22 8-ї конференції сторін Рамкової Конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я із боротьби проти тютюну, яке була прийнято у жовтні 2018 р. Згідно нього Україна взяла на себе зобов’язання попередити початок вживання інноваційних та нових видів тютюнових виробів, зокрема тютюнових виробів електричного нагрівання, електронних сигарет, нікотинових подушечок та ін.

Враховуючи вищезазначене, ми, депутати Львівської міської територіальної громади, просимо Вас:

 

Ухвалити на черговому пленарному засіданні Верховної Ради України Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну №4358 від 13.05.2021 в цілому, врахувавши правки щодо заборони видимого розміщення у точках продажу тютюнових виробів, електронних сигарет, тютюнових виробів для електричного нагрівання, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, нікотинових подушечок», – йдеться у депутатському зверненні».

 

 

Поділитися новиною:
Теги новини: