НА ХЕРСОНЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З ТЮТЮНОКУРІННЯМ

12 липня 2021 року у м. Херсон фахівці Центру громадського здоров’я провели навчальний семінар «Контроль над тютюном в Україні: виклики та досягнення Херсонської області». Залученими експертами виступили представники Центр громадянського представництва Життям Оксана Левицька та Дмитро Купира.

 

Херсонська область є одним з регіонів України, який розробив, затвердив та впроваджує комплексну стратегію посилення захисту населення, особливо дітей та молоді, від шкоди тютюну та електронних пристроїв для куріння. Щороку в Херсонській області від хвороб, спричинених курінням, помирає понад 10 тис. людей.

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації Микола Якименко наголосив, що проблема тютюнокуріння, зокрема серед молоді, потребує комплексного вирішення. Для цього при ОДА вже створено спеціальну робочу групу, а також затверджено Стратегію з контролю над тютюном у Херсонській області на 2021–2025 роки.

На переконання головного державного санітарного лікаря Херсонської області Юрія Ромаскевича, пріоритетне завдання в контролі над тютюном — зробити куріння менш доступним для людей, які ще не мають цієї залежності, тобто, профілактика початку куріння серед дітей та молоді.

Нагадаємо, раніше такий навчальний семінар фахівці ЦГЗ провели в м. Рівне. Рівненська і Херсонська області є пілотними областями, що підготували й у квітні 2021 року затвердили регіональні Стратегії з подолання негативного впливу тютюнокуріння на здоров’я населення на 2021-2025 роки та успішно почали їх реалізацію.

Команда “Життя” дякує за можливість долучитися до події та  вітає розвиток інституційної спроможності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, що підвищує рівень реалізації чинного антитютюнового законодавства та сприяє забезпеченню високо рівня захисту здоров’я людей.

Поділитися новиною: