Навчальні заклади просять звільнитися від куріння

Коаліція громадських організацій „За вільну від тютюнового диму Україну ” звернулася до 24 обласних управлінь освіти і науки України з проханням виконувати законодавство та не допускати куріння на території навчальних закладів.

„Ми нагадуємо, що куріння повністю заборонено на території навчальних закладів, а тому організація будь-яких „курилок ”, наприклад, в інститутах є незаконною, – говорить Ганна Гопко, координатор проектів Коаліції. – Ми також просимо вживати адміністративних заходів до викладачів-порушників, які курять на території навчальних закладів, та не дозволяти студентам і школярам влаштовувати місця для куріння на вулиці прямо поруч зі входом до закладу ”.

В свою чергу, представники громадськості просять дітей взяти під свій контроль виконання дорослими цього закону. Тому Коаліція розпочинає громадянську ініціативу прямої дії – закликає школярів та студентів активно захищати своє право на вільне від тютюнового диму повітря і для цього фіксувати на відео чи фото порушення  закону про заборону куріння в навчальних закладах вчителями, технічними працівниками або іншими дорослими громадянами та висилати ці факти з додатковою інформацією на пошту  –  NiTutun@gmail.com

Зазначимо, що у 2009 році вчителя фізкультури з школи в місті Флоренція (Італія) було оштрафовано на 8 тисяч євро за куріння в класі та дискредитацію школи після того, як учні школи виклали на сервері YouTube ролик, знятий ними на мобільний телефон.

„Ми впевнені, спільними зусиллями громадськості та освітян ми зможемо звільнити навчальні заклади від куріння, щоб ця наркотична залежність не передавалася дітям через систему освіти України ”,  – додає Ганна Гопко.

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95

095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: