Перегляд фільмів зі сценами насилля та куріння збільшує поширеність куріння серед підлітків

Голландські науковці з університету Radboud Nijmegen провели дослідження щодо впливу фільмів на поширеність куріння серед американських підлітків. Автори довели, що якщо підлітки у віці 10 – 14 років дивляться фільми зі сценами насилля та куріння, ризик того, що вони почнуть курити, збільшується в три рази.

Вчені дослідили життя 6522 американських дітей у віці від 10 до 14 років, за якими велося спостереження протягом двох років. В результаті виявилося, що з тих дітей, які ніколи не бачили таких фільмів, намагалися курити лише 8%. Тоді як з тих, хто міг переглядати такі фільми, регулярно пробували курити 30% дітей.

Загалом виявилося, що 32 % американських дітей батьки забороняють переглядати фільми зі сценами насилля та куріння.

Автор дослідження Ребекка де Лю (Rebecca de Leeuw) стверджує, що при перегляді популярних фільмів молодь піддається багатьом видам ризикованої поведінки, включаючи куріння, яке, на жаль, дуже рідко відображається з негативними наслідками для здоров’я, натомість часто вимальовується в позитивному ключі. «Кінотеатри та відео-магазини повинні допомагати батькам в реалізації політики обмеження перегляду або прокату таких фільмів особам молодше 17 років без батьківського дозволу», – каже пані Ребекка де Лю.

Свою оцінку дослідження надала доцент кафедри педіатрії дитячої лікарні Пітсбурга (США) доктор Дебора Мосс (Deborah Moss), яка відзначила, що існує залежність підліткового куріння від регулярного куріння на кіноекрані. «Батьки не повинні боятися говорити «ні». Обмеження впливу «не дитячих» фільмів скорочує вірогідність куріння і це ще одна річ, яку батьки можуть зробити для покращення здоров’я підлітків», – додала пані Мосс.

Першоджерело: http://www.businessweek.com/lifestyle/content/healthday/647046.html

Контактна особа:

Ольга Галенко

Прес-центр Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95

093 226 34 10

o.galenko@krasni.com.ua

Поділитися новиною: