Прес-анонс:”Нав’язано з дитинства: як припинити сигаретні спокуси в Україні?”

У четвер 21-го липня 2016 р. о 10:00 в ІА «Укрінформ» відбудеться прес-конференція, де народні депутати, громадські активісти та міжнародні експерти розкажуть про новий антитютюновий законопроект №4030а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму). Законопроект покликаний захистити дітей від впливу прихованої реклами сигарет у місцях їх продажу, а також посилити обмеження щодо заборони куріння у громадських місцях.

Учасники розкажуть, як тютюнові компанії обходять чинну законодавчу норму про заборону реклами сигарет та про те, які методи вони використовують для залучення нових клієнтів, зокрема серед дітей та молоді. Спікери представлять конкретні законодавчі норми для подолання цієї проблеми, а також поділяться міжнародним досвідом у цій сфері.

Учасники прес-конференції:

Ольга Богомолець, народний депутат України, ініціатор законопроекту;

Ганна Гопко, народний депутат України, співавтор законопроекту;

Ігор Луценко, народний депутат України, співавтор законопроекту;

Наталія Грицюта, професор кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, доктор наук у галузі соціальних комунікацій;

Джошуа Абрамс, директор програм Євразійського регіону кампанії «За майбутнє дітей без куріння», США;

Тарас Шевченко, директор ГО «Центр демократії та верховенства права»;

Андрій Скіпальський, голова ГО «Життя», керівник Укаїнського центру контролю над тютюном.

Прес-конференція відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8\16 на 1-му поверсі.

Довідково: 19 липня 2016 р 19 народних депутатів зареєстрували у Верховні Раді Законопроект № «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму), який передбачає заборону видимого розміщення пачок сигарет у місцях продажу, визначення терміну «приміщення», збільшення кількості місць на 100% вільних від тютюнового диму, а також збільшення розміру штрафів для фізичних осіб за порушення у громадських місцях.

Міжнародна організація «Кампанія за майбутнє дітей без куріння» – лідер із боротьби з тютюнокурінням у світі та ключовий партнер громадських організацій в Україні у сфері контролю над тютюном та Ініціативи Блумберга зі зменшення рівня споживання тютюну. Кампанія реалізує проекти в понад 30-ти країнах світу, приділяючи увагу «країнам – лідерам» у споживанні тютюну.

Для контактів:

Оксана Тотовицька, медіа-координатор Українського центру контролю над тютюном ГО “Життя”

Юлія Солоха, координатор проекту «Київ без тютюнового диму» ГО «Центр демократії та верховенства права», 067 473 86 64 та  yulia@medialaw.kiev.ua

Поділитися новиною: