Реклама сигарет в магазинах підвищує рівень куріння серед підлітків

Підлітки, які відвідують магазини, в яких розташована реклама сигарет, принаймні двічі на тиждень, мають значно більше шансів почати курити. Такого висновку дійшли лікарі Американської академії педіатрії (http://www.aap.org/) на основі дослідження «Довготривале вивчення впливу реклами сигарет в магазинах на рішення розпочати курити», результати якого наводить Medical News Today

http://www.medicalnewstoday.com/articles/195179.php

Дослідники вивчали життя 1681 підлітка у віці від 11 до 14 років, які ніколи не курили. Автори дослідження фіксували, як часто підлітки відвідували невеликі продуктові та лікеро-горілчані магазини, які найчастіше розташовувалися біля шкіл. Потім ці магазини були проаналізовані на наявність реклами тютюнових виробів та дисплеїв для сигаретних пачок..

Загалом, 18% підлітків, які брали участь у дослідженні, почали курити. Але серед підлітків, які відвідували магазини з рекламою сигарет  мінімум двічі на тиждень, курити почали 29%. А серед тих, хто відвідував магазини менше двох разів на місяць, курити почали лише 9% підлітків.

Автори дослідження відзначають, що заборона реклами сигарет в місцях продажу тютюнових виробів призведе до зниження рівня куріння серед підлітків.

Хочемо нагадати, що у Верховній Раді чекає на розгляд у сесійній залі законопроект №5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів)», який передбачає повну заборону реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів.

Законопроектом пропонується заборонити рекламу тютюнових виробів в мережі Інтернет, основними користувачами якої є молодь. Також законопроект передбачає заборону будь-яких промоакцій, проведення безоплатної роздачі, в тому числі для маркетингових досліджень та дегустації, а також обміну тютюнових виробів на інші товари, роботи і послуги.

Контактна особа:

Устінова Олександра.

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95

095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: