Світові експерти: «Підвищення податків на тютюнові вироби – один з найдієвіших інструментів для подолання епідемії неінфекційних захворювань»

3 грудня 2013 року авторитетний медичний  журнал “The Lancet”  оприлюднив черговий звіт під назвою «Global Health 2035: A World Converging within a Generation», в якому було запропоновано оновлений план дій по залученню інвестицій у сферу громадського здоров’я для досягнення помітних результатів в рамках одного покоління.

Члени редакційної комісії – світові експерти з питань економіки та охорони здоров’я заявили про великі переваги від інвестицій в громадське здоров’я та зазначили, що ефективна податкова політика, зокрема, стосовно тютюновихвиробів – є потужним важелем у подоланні епідемії неінфекційних захворювань, який поки що не застосовується національними урядами у повній мірі.

Основні висновки дослідження:

–         за останні 20 років спостерігається значний прогрес у подоланні хвороб, спричинених тютюнокурінням, зокрема серцево – судинних та онкологічнихзахворювань. Водночас, неінфекційні захворювання досі залишаються однією з основних причин високих показників смертності в багатьох країнах;

–         одним з найдієвіших заходів для «приборкання» епідемії неінфекційних захворювань на національному рівні може бути суттєве підвишення податків на тютюнові вироби;

–         значне підвищення податків на тютюнові вироби допоможе закомулювати додаткові кошти до державних бюджетів, які надалі можна буде використати на програми з покращення громадського здоров’я.

Довідково:

«The Lancet» є одним з найвідоміших та найбільш авторитетних у світі медичних видань.  Історія журналу  –  більш ніж 180 років незалежних експертних публікацій на теми громадського здоров’я та світової медицини.

З повним текстом звіту можна ознайомитись за посиланням: http://download.thelancet.com/pdfs/journals/lancet/PIIS0140673613621054.pdf?id=8b69abadd6dadf97:4d51d508:142b742f1ef:-b3f1386057387625

Поділитися новиною: