В Росії повністю заборонять рекламу тютюнових виробів

23 вересня 2010 року прем’єр-міністр Росії Володимир Путін затвердив «Концепцию осуществления государственной политики противодействия потреблению табака на 2010 – 2015 годы», яка передбачає зменшити  поширеність тютюнокуріння в Російській Федерації за наступні 5 років з 39% до 25%.

Одним з перших кроків в реалізації концепції стане повна заборона реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів, яку планується ухвалити в 2011 р. Заборона на рекламу буде стосуватися будь-яких форм передачі інформації. Так, що дуже важливо, пропонується заборонити використання тютюнових брендів на речах, які не відносяться до тютюнових виробів. Так, наприклад, тепер не можна буде забрендовувати одяг, сувенірну продукцію, тощо.

Зовнішня реклама тютюну заборонена в Росії з 2007 року, а в Україні – з 2009 року.

«Повна заборона реклами сигарет, яку мають ввести в Росії, необхідна і в Україні. – говорить Ганна Гопко, член Оргкомітету Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну», – У нас досі дозволена реклама сигарет, а точніше, пропаганда куріння в Інтернеті, промоушен акції, реклама в місцях продажів… Але, на жаль, законопроект №5164, який має заборонити рекламу тютюнових виробів в Україні, вже більше року лежить у Верховній Раді та чекає свого розгляду у сесійній залі. Сподіваємося, російський приклад стане додатковим поштовхом для українських парламентарів».

Контактна особа:

Устінова Олександра

Координатор прес-центру

Коаліції громадських організацій

«За вільну від тютюнового диму Україну»

044 278 48 95

095 828 13 38

o.ustinova@krasni.com.ua

Поділитися новиною: