Важливість проведення ефективних інформаційних кампаній під час пандемії COVID-19.

20 серпня в пресзалі інформаційного агентства Укрінформ відбулася пресконференція, під час якої обговорили питання важливості проведення ефективних інформаційних кампаній під час пандемії COVID-19.

Пандемія коронавірусу стала викликом для всього людства. Тож одним із ключових моментів боротьби з поширенням COVID-19 є інформування населення. Якісна комунікація в умовах пандемії має відбуватися за допомогою основних меседжів: про рівень захворюваності, як уберегтися  від вірусу, як діяти коли захворіли та де отримати кваліфіковану допомогу.

 

Прикладом успішної співпраці в інформуванні населення в умовах пандемії є інформаційна кампанія «Карантин послаблено — небезпека COVID-19 залишається», проведена ГО «Життя», ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та регіональними центрами громадського здоров’я у двадцять одному регіоні України протягом червня-серпня. Кампанія відбулася за підтримки глобальної організації охорони здоров’я Vital Strategies  в рамках ініціативи Resolve to Save Lives та «Партнерство за Здорові Міста».

«Мета кампанії полягала у підвищенні обізнаності населення про безпечну поведінку на різних етапах поступового пом’якшення карантину задля зниження рівня захворюваності на COVID-19. Протягом червня-серпня в Інтернеті, а також на 12 національних та понад 42 регіональних телеканалах транслювалися вісім соціальних відеороликів, зокрема про безпечну поведінку в  громадських місцях (парках, ресторанах, перукарнях, громадському транспорті). Мешканці столиці бачили соціальну рекламу на вулицях міста та в метро. А завдяки допомозі регіональних центрів громадського здоров’я, друковані інформаційні матеріали поширено у закладах охорони здоров’я та інших громадських місцях у 21-му регіоні. Загалом охоплення інформаційної кампанії складає понад 33 млн осіб», –  сказала виконавча директорка  ГО «Життя» Лілія Олефір.

 

Експерти вкотре нагадали, що попри послаблені карантинні заходи та оманливу безпеку, ризик захворіти на COVID-19 залишається високим. Тож важливу роль грає особиста відповідальність кожного громадянина, посилити яку здатна лише постійна якісна комунікація з населенням. Заходи щодо послаблення загрози COVID-19 залишаються актуальними й досі, тож необхідно продовжувати інформувати населення про можливу небезпеку. Матеріали інформаційної соціальної кампанії «Карантин послаблено – небезпека COVID-19 залишається» доступні за посиланням https://center-life.org/informatsiyni-materialy/video/ для вільного поширення за умови обов’язкового посилання на громадську організацію «Життя».

 

 «Комунікація з громадськістю — один з небагатьох дієвих інструментів для боротьби з поширенням COVID-19. Надзвичайно важливою є взаємодія державних органів та громадянського суспільства. Яскравим прикладом ефективної взаємодії органів влади та громадськості є багаторічний досвід співпраці Центру з ГО «Життя». Завдяки проактивності ГО «Життя» вдалося вчасно запустили комунікаційну кампанію в період послаблення карантину. Ми продовжуємо нарощувати компетенції регіональних центрів громадського здоров’я у проведенні локальних інформаційних кампаній за підтримки та фінансування органів місцевої влади», – підкреслив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

 

Сьогодні, одним з пріоритетів діяльності Центру публічної комунікації та інформації є реалізація інформаційної кампанії щодо запобігання поширенню інфекції COVID-19 у столиці, яка проводиться за сприяння глобальної Мережі Партнерство за Здорові Міста: «Для багатьох міст COVID-19 став не тільки економічним чи соціально-політичним викликом, але й викликом у сфері комунікацій. Коронавірус породив паніку, безліч міфів та дезінформації навколо себе, які з’являються ледве не щодня. Тому головна мета інформаційної кампанії Центру – це роз’яснити людям простою мовою, що дійсно допоможе убезпечити себе та оточуючих та зупинити поширення хвороби. Окремий фокус було зроблено на об’єднанні зусиль різних стейкхолдерів. Місцевий малий та середній бізнес, районні державні адміністрації, муніципальні установи, інститути громадянського суспільства та міжнародна команда експертів Партнерства – всі ми працюємо разом для того щоб зупинити COVID-19», – наголосила керівниця комунального підприємства Київської міської ради «Центр публічної комунікації та інформації» Анна Куницька.

 

Починаючи з 2017 року, Партнерство підтримується Bloomberg Philanthropies і працює у співробітництві з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та глобальною організацією охорони здоров’я Vital Strategies. Партнерство за здорові міста розширило сферу своєї діяльності, щоб забезпечити негайну допомогу у вирішенні проблем міста на COVID-19.

 

Про Vital Strategies

 

Vital Strategies – це глобальна організація охорони здоров’я, яка вважає, що кожна людина повинна бути захищена сильною системою охорони здоров’я. Ми співпрацюємо з урядами та громадянським суспільством у 73 країнах, щоб розробити та впровадити стратегії, що ґрунтуються на фактах, що вирішують їхні найгостріші проблеми охорони здоров’я. Наша мета полягає в тому, щоб уряди якнайшвидше ухвалили перспективні заходи в масштабі.  Дізнатися більше зможете на www.vitalstrategies.org або у Твіттері @VitalStrat.

 

Про Resolve to Save Lives

 

Resolve to Save Lives – це ініціатива Vital Strategies, що спрямована на запобігання більш ніж 100 більйонів смертей від серцево-судинних захворювань. Завдяки своєї програми «Запобігання епідемії», Resolve to Save Lives оперативно використовує уже існуючі мережі для партнерства з країнами Африки та її межами для боротьби з COVID-19. Ініціативою керує доктор Том Фріден – колишній директор Центру з контролю та профілактики захворювань (США) та є частиною глобальної організації охорони здоров’я Vital Strategies. Дізнатися більше зможете на https://www.resolvetosavelives.org або у Твіттері @ResolveTSL.

 

Для контактної інформації:

Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, 

smokefreeukraine@center-life.org

 

 

 

 

 

Поділитися новиною: