Люби, а не пали: куріння – загроза для здоров’я і планети

Серце з недопалків з’явилося 19 серпня о 10:00 на Подолі (перетин вул. Почайнинська та вул. Сковороди).

 

Це спільна акція митців творчої iнiцiативи «Резиденції думок» та громадської організації «Зелена генерація», а також Студентської організації НаУКМА «ЕкоКлуб «Зелена Хвиля»» та громадської організації «Життя» на підтримку відмови від паління та засмічення довкілля найпоширенішим видом сміття – недопалками.

ФотоУНІАН.

Щороку у довкілля потрапляє близько 4,5 трильйона недокурків, що є дуже токсичним сміттям. Вирощування тютюну виснажує ґрунт, а токсичні пестициди та хімічні добрива, які використовуються, забруднюють ґрунтові води та річки. Окрім того, щороку у світі вирубується близько 200 га лісу для висівання тютюну на цій землі. Ще одна проблема – фільтри. більшість людей вважають, що фільтри у сигаретах зроблені з натуральних компонентів і повністю розкладаються. Насправді ж більшість сигаретних фільтрів містять ацетат целюлози, який розкладається більше 10 років.

 

2 мішки недопалків та 20 днів роботи знадобилося, щоб виготовити цей арт-об’єкт. Робота тривала на території станції сортування відходів «Зелений птах», що перетворилася на мистецьку майстерню на час створення серця.

 

ФотоУНІАН.

«Можна багато говорити, але краще один раз побачити, доторкнутися і навіть понюхати, що б зрозуміти масштаби проблеми». – говорить Юлія Абрамова, авторка інсталяції та засновниця «Резиденцiя думок». – «Завдання мистецтва – виховувати смак, а ми через мистецтво підіймаємо громадську свідомість, через шокуючий образ. Любов до паління чи до себе та планети?

ФотоУНІАН.

«Недопалки це не просто сміття – вони отруюються землю і воду, часто стають причиною пожеж», – наголошує Олександр Коваль, голова ГО «Зелена генерація». – «Куріння це не особистий вибір кожного, а хвороба, залежність, яку треба лікувати. Влада та суспільство мають змусити тютюнові компанії збирати та утилізувати недопалки, адже це частина їх продукції. Така практика вже є в деяких країнах світу».

 

ФотоУНІАН.

 «Тютюнові корпорації постійно шукають нових курців серед підлітків і молоді. Щоб стало менше недопалків, необхідно запровадити екологічний податок для тютюнових компаній, а також посилювати законодавство, щоб менше підлітків і молодих людей вживали тютюнові вироби, адже 95 відсотків курців починають курити у віці до 21-го року. Якщо підвищити акцизи, заборонити рекламу айкосів та гло у соцмережах та на сигаретних кіосках, у найближчому майбутньому це принесе свої результати. З проблемами куріння та недопалків необхідно боротися законодавчими методами, які уже довели свою ефективність у світі», – наголосила Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя».

ФотоУНІАН.

«Нам, студентам Могилянки, було дуже приємно долучитися до акції і допомогти у встановленні цього мистецького витвору у нашому парку біля Культурно-мистецького Центру НаУКМА. Культура тютюнопаління дуже поширена серед молоді. Можливо, ця акція допоможе неагресивно нагадати про шкоду, яку приносить паління не тільки нашому здоров’ю, а й довкіллю. – зауважила Анастасія Скок, голова Студентська організація НаУКМА «ЕкоКлуб «Зелена Хвиля»».

 

До акції також долучилися кияни та медіа.

 

Контакти:

Творча iнiцiатива «Резиденція думок» – Юлія Абрамова, 063 841 11 35

Громадська організація «Зелена генерація» – Олександр Коваль, 063 608 82 62

СО НаУКМА «ЕкоКлуб «Зелена Хвиля»» – Анастасія Скок, 067 536 19 04

Центр Громадянського Представництва «Життя» – Лілія Олефір, 050 856 56 65

Поділитися новиною:
Теги новини: