За рішенням АМКУ одна з тютюнових компаній сплатила до держбюджету рекордний штраф – 460 млн грн

 

Група компаній «Імперіал Тобакко», до якої входять «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», сплатила накладені Антимонопольним комітетом України штрафи на загальну суму майже 460 мільйонів гривень.

 

Відповідне рішення Комітет прийняв 10 жовтня 2019 року в рамках справи про змову між монопольним дистриб’ютором цигарок та виробниками тютюнової продукції. Загальна сума штрафів, яка була накладена на всіх учасників змови, сягнула 6,5 мільярдів доларів.

 

Група компаній «Імперіал Тобакко», як і інші фігуранти справи, спробувала оскаржити це рішення АМКУ в суді. Однак 20 липня цього року столичний господарський суд відхилив позов «Імперіал Тобако Юкрейн» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» до АМКУ з вимогою визнати частково недійсним рішення АМКУ про накладення на компанії штрафів.

 

Антимонопольний комітет України позитивно оцінює рішення групи компаній «Імперіал Тобакко» не затягувати далі судову тяганину та сплатити штраф за порушення конкурентного законодавства. У АМКУ сподіваються, що й інші фігуранти наслідуватимуть цей приклад.

 

Нагадаємо, рішенням від 10 жовтня визнано, що ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн», ПрАТ «Філіп Морріс Україна», ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна», ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн», ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна», ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», ТОВ «ТЕДІС Україна» вчинили порушення, передбачене пунктом 5 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання (покупців) на ринок первинного продажу виробниками сигарет.

 

За вчинені порушення накладено штрафи на:

 

  • ТОВ «ТЕДІС Україна» – 3,4 млрд грн;
  • ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» – 370 млн грн;
  • ПрАТ «Філіп Морріс Україна» – 810 млн грн;
  • ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» – 430 млн грн;
  • ПрАТ «Джей Ті Інтернешнл Компані Україна» – 490 млн грн;
  • ТОВ «Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна» – 80 млн грн;
  • ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки» – 450 млн грн;
  • ПАТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» – 170 млн грн;
  • ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн» – 290 млн грн.

 

За матеріалами прес-служби АМКУ

Поділитися новиною: