ЗДОРОВʼЯ У ЧАС ВІЙНИ: КОМАНДА ГО  «ЖИТТЯ» ПРОВЕЛА ДИСКУСІЮ MEDIA HEALTH TALKS – 2022

Команда ГО «Життя» організувала панельну дискусію «Media Health Talks – 2022» між представниками громадянського суспільства, журналістами та медіаменеджерами. Захід присвячено ефективній взаємодії громадськості з медіаспільнотою задля збереження здоров’я українців. 

Перша панельна дискусія «Рік після ухвалення Закону №1978: як медіа та громадськість відстояли антитютюнові зміни?» відбулася за участі журналістки та радіоведучої Наталії Соколенко, журналіста-розслідувача Євгена Плінського, виконавчого директора ГО «Життя» та за модерації фахівця у сфері медіаправа Вадима Міського. 

Прикладом активної співпраці громадськості та медіа стало ухвалення Верховною Радою України 16 грудня 2021 р. комплексного антитютюнового закону №1978-IX. У 2022 році не менш важливою перемогою став захист прийнятого закону та відбиття атак тютюнових лобістів завдяки розголосу у медіапросторі. Громадськість та представники медіа мають не втрачати пильність, адже представники тютюнових компаній та пов’язані з ними народні депутати намагаються знайти будь-які способи відтермінування або скасування норм чинного закону. Учасники обговорення розповіли про основні кейси втручання тютюнової індустрії через переможців антипремії «Золота Коса – 2022». Панелісти виокремили такі кроки, які потрібно зробити, щоб наступне покоління українців  звільнилося від тютюнової залежності: заборонити видиме розміщення тютюнових виробів у місцях продажу, запровадити стандартизоване пакування та збільшити розмір медичних попереджень до 65% від розміру упаковки, досягти медіа фінансової незалежності від тютюнових компаній та не рекламувати їхні бренди та продукцію. 

Друга дискусія за темою «Висвітлення факторів ризику серцево-судинних захворювань: краще попередити, ніж лікувати» відбулася за участі менеджерки україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», Галини Майструк. 

Доктор Галина Майструк відзначила високий рівень надання медичних послуг та виконання законів, попри воєнний стан. Учасники дискусії описали природу неінфекційних захворювань, зокрема серцево-судинних, обговорили середню тривалість життя та економічні наслідки передчасної смертності в Україні. Керівниця проєкту «Діємо для здоров’я» рекомендувала кожному українцеві дбати про власне здоров’я незважаючи та дотримуватися здорового способу життя, для якого потрібно лише достатньо рухатися і різноманітно, але в міру, харчуватися. 

Громадська організація «Життя» об’єднує зусилля громадськості, медіа, експертів у сфері охорони здоров’я, представників державних органів та міжнародних організацій для підвищення якості та тривалості життя українців у стані здоровʼя.

Поділитися новиною: