Україна, Росія і Молдова разом підніматимуть акцизи на тютюнові вироби

29 червня в Києві відбулася конференція трьох держав – України, Росії та Молдови, на якій представниками було досягнуто домовленості координувати свої дії з гармонізації акцизної політики на тютюнові вироби. Вперше у світі на міждержавному рівні представники кількох держав намагалися вирішити питання спільного підняття акцизів для уникнення контрабанди тютюнових виробів між державами.

«Для України наразі дуже важливо розпочати прямий діалог з Мінфіном Росії про підвищення ставок акцизів на дешеві сигарети – говорить Дмитро Янін, голова правління Міжнародної конфедерації товариства споживачів. Адже в Росії тютюнові компанії вдалися до нової стратегії – виводу на ринок дешевих сигарет з фільтром, вартістю по 0,5 дол. США», – додає пан Янін.

Ця конференція і покликана стати початком діалогу між країнами для координації спільних дій. Сьогодні акцизні ставки цих трьох країн суттєво різняться. Хоча, що дивно, акцизні ставки не відповідають цінам на сигарети. Так, наприклад, с пачки Мальборо тютюнові виробники в Росії платять вдвічі менше податків, ніж в Україні та в 30 разів менше, ніж у Нью-Йорку. Але тим не менше пачка Мальборо в Росії коштує майже 12 гривень, тоді як в Україні – лише 9. «Ця різниця, зрозуміло і складає надприбутки тютюнових виробників в Росії», – стверджує Дмитро Янін.  Ціни ж на дешеві марки сигарет у Росії навпаки нижчі. Ці різниці у акцизних ставках та цінах і викликають сьогодні контрабанду сигарет між державами, яка завдає значних збитків обом бюджетам.

Цитата Віджея Тріведі: «Секретаріат РКБТ наразі веде переговори щодо підписання протоколу , який допоможе вирішити проблему контрабанди тютюнових виробів. Рішення міжнародної спільноти у вигляді протоколу буде презентовано на четвертій сесії РКБТ в листопаді 2010 року в Уругваї»

Поділитися новиною: